Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji
,

Reklama

Reklama

Reklama

WYDARZENIA


Reklama

MZKS Chrobry

MAPA GŁOGOWA

GŁOGOWSKIE NIERUCHOMOŚCI


MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA
MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ
DOMY NA SPRZEDAŻ
LOKALE NA SPRZEDAŻ
LOKALE DO WYNAJĘCIA
HALE NA SPRZEDAŻ
OBIEKTY NA SPRZEDAŻ
TYLKO U NAS, Dom w Głogowie, Paulinów
TYLKO U NAS, Dom w Głogowie, szeregowiec
Tylko u NAS, Dom w Głogowie - wolnostojącyKamienica Stare Miasto - okazja
Dom na oś "Hutnik"
Piękny dom z bali
Pokoje biurowo-usługowe do wynajmu
Dom z dużą działką ok Glogowa
Działki budowlane
Budynek warsztatowy
Budynek do wynajmu na przyjęcia, uroczys
Nowy Dom blisko S3 okazjaMieszkanie 70,90m2 180.000 zł
Dom w Głogowie,ul.Lotników
Atrakcyjne mieszkanie 255 tys.
Działka w Szlichtyngowej okolice rynku
Działka w Szlichtyngowej okazyjna cena
Grunty rolne Przedmoście
Kawalerka do wynajęcia Kopernik
Mieszkanie do wynajęcia z garażem

-----------------


-------------------

Zapraszamy: Stare Miasto ul. Starowałowa 1 

Dom w Sławie Śląskiej
Dom w Sobinie k/Polkowic
Mieszkanie w Polkowicach
Mieszkanie 2 pokoje IV piętro
Dom na ul. Prusa w Głogowie
Domy w zabudowie bliźniaczej w SERBACH
Działka nieopodal Lasu W Głogówku
Dom w Starej Rzece
Dworek Głogowski
Piękny dom w RADWANICACH
Zapraszamy: Głogów , ul. Kołłątaja 22.  

Mieszkanie na Starym Mieście - 52,30 mkw
Mieszkanie Złota Podkowa - 3 pokoje
Mieszkanie na Starym Mieście - 79mk
kawalerka do wynajęcia Stare Miasto
kawalerka do wynajęcia - Śródmieście
Mieszkanie na Koperniku - 79 mkw
Mieszkanie w Śródmieściu
Dom do wynajęcia
Dom w Łagoszowie Małym
www.openhouse.com.pl 

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ
WYKOŃCZENIE POD KLUCZ
NOWE MIESZKANIA DEWELOPERSKIE
MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ
DOMY NA SPRZEDAŻ
MIESZKANIA NA WYNAJEM
LOKALE NA WYNAJEM
KREDYTY HIPOTECZNE I GOTÓWKOWE
DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ
SKUP NIERUCHOMOŚCI
Reklama
INFORMACJE
Z GMINY PĘCŁAWWojsko wzywa do stawienia się na komisji Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
14.02.2019.   
14.02.2019.

Rusza kwalifikacja wojskowa. Na terenie powiatu głogowskiego odbędzie się ona w dniach od 18 lutego do 11 marca br. a siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej będzie przychodnia przy ul. Kościuszki 15 w Głogowie. Obowiązek stawiennictwa dotyczy mężczyzn urodzonych w roku 2000 oraz tych urodzonych w latach 1995-1999, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Udział w kwalifikacji wojskowej jest obowiązkowy, a unikający stawienia się przed komisją muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Osoby, które z ważnych przyczyn nie mogą stawić się do kwalifikacji wojskowej w wyznaczonym terminie i miejscu powinny wcześniej zgłosić to w urzędzie miasta.  

Czytaj całość…
 
Mapy można już zamówić przez internet Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
12.02.2019.   
12.02.2019.
Mapy, wyrysy oraz inne dokumenty geodezyjne z powiatu głogowskiego można już uzyskać on-line. Wszystko dzięki nowej Platformie Elektronicznych Usług Geodezyjnych (PEUG). Nowoczesny system ma ułatwić pracę nie tylko geodetów, rzeczoznawców i inwestorów, ale również mieszkańców.

- Ten projekt sprawił, że znacząco wzrosła atrakcyjność całego Województwa Dolnośląskiego do inwestowania - mówił na prezentacji (PEUG) starostwa, Jarosław Dudkowiak.

Przed pierwszym zamówieniem należy założyć konto na platformie https://peug-glogow.geoportal2.pl/, złożyć zamówienie i dokonać płatności on-line. Dokument zamiast standardowych pieczątek posiada licencję, która jest potwierdzeniem jego autentyczności.

Wartość projektu to ponad 32 miliony złotych z czego 27 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej pozyskane przez Związek Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Do związku należą 23 powiaty.
 
W kolejce czeka tysiące wniosków Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
11.02.2019.   
11.02.2019.
Setki wniosków wpływają każdego dnia do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej po nowelizacji ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności. Na realizację tych zadań nie ma jednak środków, kadry i możliwości wykonania zmian w wyznaczonym terminie. Wstępne wyliczenia wskazują, że na realizację tego zadania starostwo potrzebuje ponad pół miliona złotych.

- Ta ustawa niedługo doprowadzi do zablokowania aktualności ewidencji gruntów i budynków bazy, którą prowadzimy. Każdego dnia to setki wniosków. Wszystko musimy wprowadzić do bazy a nie mamy nowych ludzi. Rocznie wprowadzamy około 4,5 tysiąca zmian w bazie ewidencji gruntów i budynków a ta ustawa wymusza aktualizację kolejnych 5,5 tysiąca zmian. Jest to nierealne. Musimy ogłosić nabór na nowych pracowników, przeszkolić do pracy w tym oprogramowaniu. Jeśli nic się nie zmieni to będzie coś za coś. Jak wprowadzimy przekształcenia, to nie będziemy wprowadzać danych z aktów notarialnych. Jeśli starostowie w całym kraju nie zadziałają, to cała Polska w pewnym momencie stanie i baza będzie nieaktualna - mówi Aleksandra Lewandowska, dyrektor PODGiK w Głogowie.
 
Bezpłatne porady prawne na oświadczenie Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
09.02.2019.   
09.02.2019.
Nie w jednej a w trzech lokalizacjach mieszkańcy powiatu Głogowskiego mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Największe kolejki są jednak do biura w głogowskim starostwie. W pozostałych dwóch lokalizacjach czyli w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny przy ul. Folwarcznej na Piastowie oraz w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Kotli petentów jest mniej i poradę można uzyskać znacznie szybciej.

- W tym roku łatwiej można skorzystać z takich porad. Wystarczy jedynie podpisać oświadczenie, że jest się osobą, której nie stać na taką poradę prawną - mówi Bartosz Ławrowski, członek zarządu powiatu głogowskiego.
Czytaj całość…
 
Starosta głogowski w zarządzie ZPP Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
21.01.2019.   
21.01.2019.

Zgromadzeni na Konwencie Powiatów Województwa Dolnośląskiego starostowie jednogłośnie podjęli decyzję rekomendacji Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka na kandydata dolnośląskiego do Zarządu Związku Powiatów Polskich.

17 stycznia 2019 roku podczas Zgromadzenia Ogólnego ZPP wybrano nowy skład Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Związku na nową kadencję.  - Wybór Starosty Głogowskiego do Zarządu ZPP jest nie tylko dużym wyróżnieniem dla naszego powiatu ale przede wszystkim szansą na kreowanie polityki działania polskich powiatów i tworzenie skutecznych metod rozwiązywania ich problemów - informuje rzecznik starosty, Bartłomiej Adamczak.

 
PUP: Do dyspozycji będą duże pieniądze Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
25.12.2018.   
25.12.2018.

Zapraszamy już dziś do skorzystania w przyszłym roku z oferty Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie. Do dyspozycji będą duże pieniądze!


A w związku z tym, że zbliża się rok 2019 osobom bezrobotnym życzmy, by znaleźli wymarzoną pracę, gdzie będą dobre warunki pracy i płacy, a pracodawcom i przedsiębiorcą jak najwięcej dobrych kontraktów, zleceń , dużych obrotów,
a przede wszystkim, wszystkim bardzo dużo zdrowia w 2019 r.

Czytaj całość…
 
Dzień Pracownika Socjalnego Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
14.11.2018.   
14.11.2018.

Na co dzień zmagają się z życiowymi i finansowymi problemami oraz osobistymi dramatami swoich podopiecznych. Oferują im wsparcie i pomagają wyjść na prostą. W dniu swojego święta mogli na chwilę zapomnieć o zawodowych zmaganiach i nabrać dystansu do szarej rzeczywistości. Mowa o głogowskich pracownikach socjalnych, którzy bawili się razem podczas uroczystej gali organizowanej przez miasto i Starostwo Powiatowe. Mówi Karina Taudul dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Do udziału w uroczystej gali zaproszono wszystkich pracowników z gminnych, miejskich i powiatowych jednostek pomocowych. W sumie to ponad czterysta pięćdziesiąt osób.
 
Przypomnieli o szerokiej ofercie wsparcia Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
19.10.2018.   
19.10.2018.
Trwały pięć dni a program wypełniły liczne warsztaty, konsultacje, prezentacje jednostek i bezpłatne badania. Mowa o kolejnej edycji Powiatowych Targów dla Osób Niepełnosprawnych i Seniorów. Swoją ofertę i drzwi szeroko otworzyło kilkadziesiąt stowarzyszeń, działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Tygodniowy program zwieńczyły piątkowe warsztaty integracyjne i pokazy sprzętu rehabilitacyjnego w Zespole Szkół Szkolno-Wychowawczych w Głogowie. 
Szpital z nowymi akredytacjami dla lekarzy rezydentów i dotacją na zakupy sprzętu dla SOR Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
28.09.2018.   
28.09.2018.

Blisko roczne starania zarządu Głogowskiego Szpitala Powiatowego oraz osobiste rozmowy Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka i Prezesa GSP Edwarda Schmidta z wiceministrem zdrowia Zbigniewem Królem zostały uwieńczone sukcesem. Wczoraj umieszczono na stronach  Ministerstwa Zdrowia informację o przyznaniu naszemu szpitalowi akredytacji i miejsc szkoleniowych dla dwóch rezydentów w oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. - Uzyskaliśmy możliwość przyjęcia i szkolenia młodych lekarzy, którzy ucząc się będą wykonywali świadczenia medyczne dla naszych Pacjentów.Szpital nasz powraca do grona tych najlepszych podmiotów medycznych, które oprócz leczenia mają uprawnienia do kształcenia nowych pokoleń lekarzy specjalistów - informuje Jarosław Dudkowiak, starosta głogowski.

W piątek Zarząd Szpitala w obecności Starostów Jarosława Dudkowiaka i Wojciecha Boreckiego oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia  Zbigniewa Króla podpisał umowę na przyznanie kolejnego dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Chodzi o środki na realizację projektu zakupu sprzętu medycznego dla SOR w ramach działania Infrastruktura Ratownictwa Medycznego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 - w kwocie 379 000 zł.

- Za uzyskane środki zakupimy USG, kardiomonitor, respirator, defibrylator i inny drobny sprzęt medyczny. Obecna dotacja jest uzupełnieniem dofinansowania jakie uzyskaliśmy w 2017 roku w ramach tego samego działania na łączną kwotę 1 654 721 zł . zakupiliśmy wtedy wiele sprzętu medycznego i wyposażenia, które służą już naszym pacjentom - dodaje prezes szpitala, Edward Schmidt.

 
Świętowali w parku przy szpitalu Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
09.09.2018.   
09.09.2018.


Tłumy mieszkańców zawitały dziś pod placówkę powiatową. Dziś głównie profilaktyka i porady, ale i tak nie brakowało chętnych przy żadnym ze stanowisk. Można było poddać się wstępnym badaniom i poszerzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Atrakcji było znacznie więcej.

Był punkt, w którym na własnej skórze, można było przekonać się jak wygląda zaczadzone pomieszczenie. Był i taki, gdzie goście akcji poznawali tajniki bezpiecznej jazdy na jednośladach. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności szybkiego reagowania służb ratunkowych, w tym akcja resuscytacyjna.

Głogowianie zostawiali w specjalnych koszach niepotrzebne im książki, które teraz zasilą biblioteczkę szpitalną. W zamian za darowiznę, otrzymywali los do loterii fantowej. Do zdrowego stylu życia, zachęciła również Kasia Pitoń w pokazie roztańczonej zumby.
 
Program Czyste Powietrze. Co musisz wiedzieć? Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
08.09.2018.   
08.09.2018.
Ruszył rządowy program "Czyste Powietrze", w ramach którego właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na wymianę starych pieców i termomodernizację budynków. W ramach dofinansowania można otrzymać nawet 53 tys. zł.

Od 4 września do 15 października br., we wszystkich 2453 gminach w Polsce, odbywać się będą spotkania informacyjne.
Ich harmonogram został zamieszczony na stronie Ministerstwa Środowiska.


Czytaj całość…
 
Dzień ze szpitalem Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
07.09.2018.   
07.09.2018.

Bezpłatne badania i konsultacje ze specjalistami przygotował głogowski szpital dla mieszkańców którzy pojawią się na organizowanym przez placówkę dniu szpitala. Tegoroczna impreza odbędzie pod patronatem starosty i prezydenta Głogowa. Mówi rzecznik Starostwa Powiatowego Bartłomiej Adamczak.Święto szpitala to nie tylko okazja do skorzystania z usług medycznych. Wiele atrakcji czekać będzie także na dzieci.Organizatorzy na wydarzenie zapraszają w sobotę ósmego września od godziny jedenastej.

Czytaj całość…
 
ZSSiB to droga do sukcesu Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
03.09.2018.   
03.09.2018.

Kluczyki do samochodu dostawczego i decyzja o remoncie szkolnego boiska to dwie niespodzianki, które czekały na uczniów Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Szkoła przygotowała uroczysty apel w ramach powiatowej inauguracji roku szkolnego w Głogowie. Samochód dostawczy to prezent od firmy ARRA GRUP, która jest partnerem szkoły. - Z firmą współpracujemy od pół roku i są to same korzyści dla szkoły - mówiła Sylwia Chodor - dyrektor ZSSiB.

Uroczysty apel odbył się na starym boisku szkolnym. Jego remont zapowiedział starosta głogowski, Jarosław Dudkowiak.

- To boisko już nie przystoi. Zarząd podjął decyzję, że w przyszłorocznym budżecie będą środki na przygotowanie koncepcji i projektów tego boiska, tak aby dopełnić modernizację bazy Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych.

 
Oferta dla absolwentów i osób młodych do 30 roku życia Drukuj Email
Źródło: Ogłoszenie
14.06.2018.   
14.06.2018.

Osobie do 30 roku życia PUP Głogów pomoże:

1) nabyć doświadczenie - przyuczyć do pracy na danym stanowisku w okresie odbywania stażu zawodowego;

2) nabyć niezbędne  do pracy kwalifikacje poprzez organizację szkoleń i studiów podyplomowych

3) rozpocząć własną działalność – przyznać dotację w kwocie do 17 tys. zł oraz przeszkolić w ramach warsztatów „Krok po kroku do uruchomienia działalności gospodarczej,

4) podjąć pracę poprzez udzielenie bonu na zasiedlenie lub dofinansowanie pracodawcy kosztów utworzenia stanowiska pracy,

5) przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej i efektywnego szukania pracy.

Czytaj całość…
 
Zarząd Powiatu z absolutorium Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
13.06.2018.   
13.06.2018.

Jest absolutorium dla Zarządu Powiatu głogowskiego. Radni pozytywnie zaopiniowali jego pracę. Decyzja w tej sprawie nie zapadła jednak jednogłośnie. Choć strona formalna wykonanego w ubiegłym roku budżetu nie wzbudziła wątpliwości to opozycja znalazła inne powody dla których nie zdecydowała się poprzeć wniosku o pozytywne skwitowanie starosty i jego współpracowników. Mówi Mirosław Strzęciwilk z klubu Jana Zubowskiego.Zarząd do krytyki radnych opozycji podszedł jednak ze spokojem. Mówi starosta Jarosław Dudkowiak.Za przyznaniem zarządowi absolutorium głosowało trzynastu radnych, jeden się wstrzymał a sześć osób było przeciw.

 
Głogowskie Dni Młodzieży Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
12.06.2018.   
12.06.2018.

Chodzą do różnych szkół, mają odmienne zainteresowania i kształcą się w innych kierunkach, ale dziś spotkali się w jednym miejscu, aby poznać się, spędzić wspólnie czas i wziąć udział w rywalizacjach sportowych. Mowa o uczniach placówek ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w głogowskich dniach młodzieży. Organizatorem wydarzenia był powiat oraz zespół szkół politechnicznych. Mówi starosta Jarosław Dudkowiak.W trakcie imprezy otwarto też zielone tereny mechanika, na których uczniowie mogą korzystać z siłowni oraz toru do gry w bulę. Mówi dyrektor placówki Paweł Korzeń.Tegoroczny powiatowy dzień młodzieży przyciągnął ponad setkę uczniów.

 
Strażacy pomogą na quadach Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
18.05.2018.   
18.05.2018.

Chociaż w pracy strażaków najważniejsze jest ludzkie zaangażowanie, to bez odpowiedniego sprzętu, ratowanie zdrowia i życia byłoby zdecydowanie trudniejsze. Sprawę z tego zdają sobie władze głogowskiego starostwa, które kolejny raz wsparły ochotnicze straże pożarne działające na terenach gmin powiatu. Tym razem komendy wzbogaciły się dzięki temu o nowoczesne quady. Mówi starosta Jarosław Dudkowiak.Zakup quadów dla pięciu jednostek ochotniczych straż pożarnych kosztowało starostwo ponad sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Mają pomóc między innymi w akcjach poszukiwawczych.

 
Projekt "ZINTEGROWANI" rusza w Powiecie Głogowskim. Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
11.05.2018.   
11.05.2018.

10 maja w Urzędzie Marszałkowskim Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak, reprezentanci naszego samorządu i jednostek samorządowych podpisali umowę z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego  - o uruchomieniu na terenie Powiatu Głogowskiego realizacji projektu „ZINTEGROWANI”.

Na działania projektowe na terenie Dolnego Śląska przeznaczone zostanie 13 650 000,00 zł. – tym ponad 613 tys. zł. przypadnie naszemu powiatowi (w tym 497 928,21 zł. - dofinansowanie w ramach środków EFS, 58 579,79 zł. - dofinansowanie w ramach dotacji celowej budżetu państwa, 56 880,00 zł. - jako wkład własny w postaci wykorzystania sal lekcyjnych na potrzeby zajęć realizowanych w ramach projektu.

Czytaj całość…
 
Kolejna grupa uczniów wyjechała na praktyki Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
09.05.2018.   
09.05.2018.

Powiat Głogowski realizuje kolejny kompleksowy projekt w ramach programu Erasmus + Akcja 1 Mobilność edukacyjna – kształcenie i szkolenie zawodowe pn. "Nauka w Polsce + praktyka w Niemczech = sukces zawodowy uczniów szkół Powiatu Głogowskiego".

6 maja wyjechała trzecia grupa uczestników na praktyki zawodowe do Niemiec - uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowalanych w Głogowie i Technikum nr 6 w Głogowie. Zorganizowana została mobilność 10 uczniów kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych i technik budownictwa oraz technik geodeta i technik leśnik.

Uczniowie ZSSiB i T nr 6 będą przebywać w Bad Freienwalde do 2.06.2018 r., gdzie odbędą 4 - tygodniowe praktyki zawodowe zarówno w przedsiębiorstwach jak i w placówce kształcenia zawodowego.

Czytaj całość…
 
Jest decyzja Ministra Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
08.05.2018.   
08.05.2018.
 

«« start « poprzednia 1 2 3 następna » koniec »»

Pozycje :: 1 - 24 z 65

Reklama

Cena ..... zł za m2 brutto!

Wszystkie mieszkania na Długiej zostały sprzedane. Już wkrótce nowe propozycje, jak zawsze w atrakcyjnej lokalizacji!


Reklama

Głogowskie linki

więcej linków >>

Ostatnio w galerii...

Skanery

Skaner Kaspersky Lab
Skaner MKS
Skaner Panda Software
Skaner Symatec
Polityka Prywatności GPI
Informujemy, że Portal GPI korzysta z tzw. plików cookies (ciasteczka) aby umożliwić prawidłowe działanie stron Głogowskiego Portalu Informacyjnego.
Więcej informacji o plikach cookies dostępne jest TUTAJ. Klikając przycisk "AKCEPTUJĘ" zgadzasz się na używanie plików cookies.