Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji
,

Reklama

Reklama

WYDARZENIA


MZKS Chrobry

MAPA GŁOGOWA

GŁOGOWSKIE NIERUCHOMOŚCI


MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA
MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ
DOMY NA SPRZEDAŻ
LOKALE NA SPRZEDAŻ
LOKALE DO WYNAJĘCIA
HALE NA SPRZEDAŻ
OBIEKTY NA SPRZEDAŻ
TYLKO U NAS, Dom w Głogowie, Paulinów
TYLKO U NAS, Dom w miejscowości Jaczów
NOWA INWESTYCJA DEWELOPERSKAKamienica Stare Miasto - okazja
Dom na oś "Hutnik"
Piękny dom z bali
Pokoje biurowo-usługowe do wynajmu
Dom z dużą działką ok Glogowa
Działki budowlane
Duża działka dla dewelopera
Duże mieszkanie do wynajmu
Budynek do wynajmu na przyjęcia, uroczys
Dwa domy działka inwestycyjnaMieszkanie 70,90m2 180.000 zł
Dom w Głogowie,ul.Lotników
Atrakcyjne mieszkanie 255 tys.
Działka w Szlichtyngowej okolice rynku
Działka w Szlichtyngowej okazyjna cena
Grunty rolne Przedmoście
Kawalerka do wynajęcia Kopernik
Mieszkanie do wynajęcia z garażem

---------------


-------------

Zapraszamy: Stare Miasto ul. Starowałowa 1 

Dom w Sławie Śląskiej
Dom w Sobinie k/Polkowic
Piękna posiadłość w Krzekotówku
Mieszkanie 2 pokoje IV piętro
Dom na ul. Prusa w Głogowie
Domy w zabudowie bliźniaczej w SERBACH
Działka nieopodal Lasu W Głogówku
Dom w Starej Rzece
Dworek Głogowski
Mieszkanie w Polkowicach
Zapraszamy: Głogów , ul. Kołłątaja 22.  

Mieszkania deweloperskie Złota Podkowa
Mieszkania deweloperskie Piastów
Mieszkanie do wynajęcia - Stare Miasto
Mieszkanie do wynajęcia Śródmieście
Mieszkanie 3 pok. - Środmieście
Nowy dom w Modłej
Budynek produkcyny/magazyn
lokal do wynajęcia-Śrómieście
Działka w Wilkowie
Szeregowka w Środmieściu
Reklama
INFORMACJE
Z GMINY PĘCŁAWEksponat dużej wagi Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
17.01.2020.   
17.01.2020.

Kolejny zabytek można oglądać na wystawie zatytułowanej „Pamięć głogowskich kamieni”. Ekspozycję wzbogaciła kamienna chrzcielnica, która trafiła do Muzeum Archeologiczno-Historycznego z kościoła pod wezwaniem św. Klemensa w Głogowie.

Chrzcielnica przekazana została do muzeum jako depozyt. Wykonana została z piaskowca. Przez wiele lat służyła wiernym. Na chrzcielnicy wyryta jest data 1572. Z pewną dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że zabytek pochodzi z XVI wieku. Niewykluczone też, że jest znacznie starszy.

Czytaj całość…
 
Motocyklista wydmuchał 3,5 promila Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
17.01.2020.   
17.01.2020.

 

Głogowscy policjanci wracali do domu po zakończonej służbie kiedy zauważyli motocyklistę, który omal nie wpadł pod samochód ciężarowy. Policjanci zablokowali motocyklistę, który usiłował uciec i zatrzymali go. Był nietrzeźwy. Badanie w organizmie 42 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego wykazało ponad 3,5 promila alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

- Do zdarzenia doszło 16 stycznia br. około godziny 16.30 w Wilkowie na ruchliwej drodze krajowej nr 12. Dwóch policjantów z Wydziału Prewencji sierż. Tomasz Pokrzywniak i st. post. Marcin Berus, wracali właśnie do domu po służbie - informuje oficer prasowy, KPP w Głogowie, podinsp. Bogdan Kaleta.

Czytaj całość…
 
Podział na obwody łowieckie usprawni dochodzenie odszkodowania Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
16.01.2020.   
16.01.2020.

Sejmik województwa podjął dziś uchwałę dotyczącą nowego podziału regionu na obwody łowieckie. Przebieg granic można znaleźć na geoportalu, który prezentuje wiele ciekawych map i danych statystycznych z obszaru naszego województwa.

Nowy podział na obwody łowieckie wspomagany jest przez geoportal. Moduł obwody łowieckie daje możliwość dokładnej weryfikacji przebiegu granic obwodów łowieckich oraz terenów wyłączonych z obwodu łowieckiego. Zarówno dzierżawcy obwodów łowieckich jak i właściciele, użytkownicy wieczyści i dzierżawcy występujący z wnioskami dot. szacowania szkód łowieckich, nie będą już mieli wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za wypłatę odszkodowań (dzierżawca obwodu czy zarząd województwa).

Czytaj całość…
 
Ciekawostki z Urzędu Stanu Cywilnego Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
16.01.2020.   
16.01.2020.

Cały czas w różnych instytucjach trwa podsumowanie zeszłego roku. Nie inaczej jest Urzędzie Stanu Cywilnego w Głogowie.


Jak podaje Urząd Stanu Cywilnego w 2019 roku odbyło się 469 ślubów, w tym 260 cywilnych i 197 konkordatowych. Najwięcej małżeństw zawarto w stanie cywilnym kawaler – panna, a najczęstsza różnica wieku między małżonkami to 1 rok. Pobrała się jedna para, gdzie różnica wieku wyniosła 30 lat.

Czytaj całość…
 
Licznik wskazywał 182 914 kilometrów mniej Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
16.01.2020.   
16.01.2020.

Policjanci ruchu drogowego w trakcie kontroli pojazdu renault master, ujawnili rozbieżność we wskazaniach drogomierza. Różnica pomiędzy ostatnim zapisem na stacji diagnostycznej a stanem faktycznym, wyniosła aż 182 914 kilometrów. Od 1 stycznia 2020 roku policjanci w trakcie każdej kontroli, sprawdzają stan licznika pojazdu, porównując go z danymi znajdującymi się w centralnej bazie.

W świetle nowych przepisów kodeksu karnego, ingerencja  we wskazania samochodowego drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Odpowiedzialność ponosi zarówno osoba, która fizycznie cofa licznik, jak i właściciel pojazdu, który zleca taką "usługę".

Czytaj całość…
 
O tym czy masz dług w ZUS? Dowiesz się z listu Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
16.01.2020.   
16.01.2020.

Ponad 200 tysięcy przedsiębiorców na Dolnym Śląsku dostanie informację o stanie swojego konta w ZUS. Listy nie są wezwaniem do zapłaty a jedynie podsumowaniem wpłat do ZUS. Z korespondencji każdy właściciel firmy dowie się, w jakiej wysokości składki wpłacił w ubiegłym roku na swój indywidualny rachunek i jakie należności zostały z nich pokryte.

Listy zawierają także informację o tym czy konto przedsiębiorcy jest rozliczone na tzw. "zero", czy też występuje nadpłata lub niedopłata. W całej Polsce przesyłki z ZUS dostanie ponad 3 mln płatników składek. W przyszłości informacja o sposobie rozliczenia wpłat za rok 2020 będzie dostępna w formie elektronicznej na PUE ZUS.

Czytaj całość…
 
Maszynista oślepiony laserem Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
15.01.2020.   
15.01.2020.

Do groźnego zdarzenia doszło przed stacją Jezierzany w pociągu relacji Lubań Śląski – Wrocław Główny. Maszynista Kolei Dolnośląskich został oślepiony tuż przed wjazdem na peron. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.


Oślepienie maszynisty zostało zarejestrowane przez dwie kamery. Na szczęście obyło się bez groźnych konsekwencji dla pasażerów i pracownika, który niezwłocznie zgłosił to zajście dyspozytorowi.
- Dwukrotnie, w odstępach czasowych, nasz maszynista przeszedł badania okulistyczne, aby wykluczyć uszkodzenie wzroku. Przez kilka pierwszych dni jego wzrok był podrażniony, musiał zakraplać oczy. Na szczęście do trwałego uszkodzenia nie doszło - mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Czytaj całość…
 
Makabryczne odkrycie pod Lubinem. Świnie zjadły właściciela? Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
14.01.2020.   
14.01.2020.

 

W niewielkiej miejscowości Osiek obok Lubina prawdopodobnie doszło do niecodziennego zdarzenia. Świnie pożarły na podwórku swojego właściciela. Prokuratura bada okoliczności zdarzenia.

Makabrycznego odkrycia dokonał sąsiad zmarłego mężczyzny, który na podwórku znalazł po nim tylko kości. 71-latek nie trzymał trzody w klatkach. Zwierzęta chodziły swobodnie po podwórku. Wiadomo, że mieszkańca Osieka widziano ostatni raz 31 grudnia minionego roku. Nikt nie interesował się tym, że nie widać go aż do 8 stycznia, kiedy sąsiad zauważył kości.

Czytaj całość…
 
Oszukana metodą "na BLIKA" Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
14.01.2020.   
14.01.2020.

Kobieta straciła tysiąc złotych po tym, jak oszust wyłudził od niej pieniądze za pomocą aplikacji "Blik". Sprawca dostał się do konta na profilu społecznościowym jednej ze znajomych kobiety, a następnie za pomocą komunikatora w wiadomości poprosił pokrzywdzoną o pożyczkę w kwocie 1000 złotych. Po otrzymaniu hasła do aplikacji, przestępca wypłacił pieniądze z bankomatu. Metoda na tzw. „BLIKA” to nowa forma oszustwa. Przypominamy, że uważne i ostrożne korzystanie z urządzeń z dostępem do Internetu może zapobiec oszustwu.

Należy pamiętać o pilnowaniu haseł dostępowych i nie podawaniu ich nikomu, zwłaszcza przez telefon, czy wiadomości tekstowe.

Czytaj całość…
 
Prawie 15 tys. dodatków 500+ na Dolnym Śląsku Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
14.01.2020.   
14.01.2020.
Prawie 500 tysięcy wniosków o 500+ wpłynęło do ZUS w całej Polsce. Na Dolnym Śląsku w tym samym czasie złożonych zostało ponad 30 tys. wniosków. Dodatek jest wypłacany 14,5 tys. osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Najwięcej wniosków o 500+ wpłynęło do oddziałów ZUS w Lublinie, Rzeszowie i Gdańsku. W skali kraju dodatek dostaje prawie 240 tys. osób.

W województwie dolnośląskim wniosek złożyło 30 985 osób, w tym w Legnicy 9 706, w Wałbrzychu 11 573 i we Wrocławiu 9 706. Co miesiąc dodatek płynie już na konta 14 561 Dolnoślązaków. Zaledwie 2 207 wniosków na Dolnym Śląsku zostało rozpatrzonych odmownie, głównie ze względu na brak niezdolności do samodzielnej egzystencji (75 proc.), przekroczenie kryterium dochodu, mieszkanie za granicą, przebywanie w zakładzie karnym lub wiek poniżej 18 lat.
Czytaj całość…
 
Rodzice zastępczy potrzebni od zaraz Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
14.01.2020.   
14.01.2020.
Około 300 porzuconych i osieroconych dzieci w powiatach głogowskim, lubińskim, polkowickim, legnickim i mieście Legnicy przebywa w pieczy instytucjonalnej. Prawie 40 z nich to maluchy poniżej 7 roku życia i to właśnie im trzeba jak najszybciej znaleźć rodziców zastępczych. Pomóc w tym ma kampania społeczna „Mie(dź) rodzinę”, której celem oprócz znalezienia kandydatów, jest zmiana wizerunku rodzicielstwa zastępczego na terenie LGOM.

Bohaterami kampanii są Państwo Stefańscy z powiatu lubińskiego, którzy opiekują się dziewięciorgiem dzieci, a także inne rodziny zastępcze z Zagłębia Miedziowego. Bohaterowie kampanii, i tak jak wszyscy rodzice zapamiętują z dzieciństwa dziecka wiele zdarzeń, które się wydarzyły po raz pierwszy - pierwsze spojrzenie, pierwsze kroki, pierwszy uśmiech, pierwsze wakacje, pierwsze sukcesy, czy wreszcie pierwsze wspólne urodziny, które w przypadku rodziny zastępczej rzadko przypadają w pierwszym roku życia dziecka. I właśnie ten motyw stał się główną inspiracją do powstania wzruszającego spotu kampanii, pt. „Pierwsze (u)rodziny”.
Czytaj całość…
 
Chrobry rozpoczął przygotowania Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
14.01.2020.   
14.01.2020.

Piłkarze Chrobrego Głogów rozpoczęli siedmiotygodniowe przygotowania do rundy wiosennej. Pierwszy noworoczny trening odbył się w hali widowiskowo-sportowej.

W treningu uczestniczyła większość zawodników rundę jesienną kończących z urazami. Przygotowania normalnie rozpoczęli Michał Michalec, Przemysław Stolc, Damian Piotrowski i Adrian Benedyczak. Indywidualnie trenuje najdłużej kontuzjowany Mateusz Machaj, a mający problem zdrowotny związany z plecami Szymon Drewniak ma dołączyć do składu w najbliższych dniach. Poza kadrą są też operowany w listopadzie Adam Makuchowski i Gerard Artigas, który prawdopodobnie odejdzie z klubu.

Ponad 20-osobową grupę tworzyli też młodzi zawodnicy. Zarówno ci, którzy debiuty mają już za sobą (Dominik Piła, Adam Antochów, Mateusz Kulchawy i Maciej Diduszko), jak i ci na takie debiuty czekający (Jakub Turowski oraz Miłosz Jóźwiak).

Czytaj całość…
 
Bez prawa jazdy i po narkotykach Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
13.01.2020.   
13.01.2020.

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 28 – letniego mieszkańca gminy Grębocice, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Kierowca nie miał prawa jazdy, aktualnego OC a w jego samochodzie policjanci znaleźli marihuanę.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia  wolności. W związku z brakiem uprawnień do kierowania, ubezpieczenia OC oraz badań technicznych, musi się liczyć ze sporymi karami finansowymi i grzywnami.

 
Kryształowa kula trafiła do Legionu Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
12.01.2020.   
12.01.2020.

Oni są po prostu niezawodni! "Puchar dla najpopularniejszej drużyny w województwie dolnośląskim po raz drugi z rzędu trafia w ich ręce. Na gali Gazety Wrocławskiej nagrodzeni zostali również trener i zawodnicy. Jakub Syc wraca z tytułem najpopularniejszego zawodnika seniora w powiecie głogowskim a Martyna Kierczyńska jako najpopularniejsza juniorka. Statuetkę odebrał także Maciej Domińczak.

- Dziękujemy wszystkim za głosy oddane w plebiscycie. Obiecujemy, że w tym roku zrobimy jeszcze więcej, aby kolejna kryształowa kula trafiła do Legionu! - pisał na profilu klubu dumny trener, Maciej Domińczak.

 
Marzy Ci się składak - możesz go wylicytować Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
11.01.2020.   
11.01.2020.
Rower Wigry 3 z 1987 to jedna z perełek tegorocznej edycji WOŚP w Głogowie. Oryginalne części niemal kompletnego egzemplarza przekazał prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz a rower złożył osobiście jego zastępca Piotr Poznański.

- Rower jest w pełni sprawny i gotowy do jazdy, jednak jako pierwszy pojedzie nim nowy właściciel - dodaje Piotr Poznański. Na niedzielne spotkanie licytacyjne od władz miasta trafią również pamiątki podpisane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, podczas lipcowej wizyty w Głogowie. Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszamy do Centrum Kultury (MOK) 12 stycznia o godzinie 16.
 
Będzie się działo! WOŚP w Głogowie Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
11.01.2020.   
11.01.2020.

Zobacz jak będzie wyglądał 28 Finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Głogowie!

Choć Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia to w Głogowie orkiestrowe granie rozpocznie koncertowo się już w sobotę, 11 stycznia w Mayday. Początek o godzinie 18.00.

A w niedzielę będzie się działo! „Na deskach” Centrum Kultury od godziny 10.00 aż do 20.00 odbywać się będą występy artystyczne! Wstęp to dowolny datek do puszki!


O godz. 16.00 w MOK-u rozpocznie się spotkanie licytacyjne, gdzie licytowane będą przedmioty przekazane przez darczyńców.

Czytaj całość…
 
Strażacy odebrali kluczyki Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
10.01.2020.   
10.01.2020.
Z nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym na stanie rozpoczyna rok głogowska jednostka Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystość oficjalnego przekazania kluczyków oraz nowego sprzętu odbyła się w piątek z udziałem władz miasta i powiatu. Jego wartość to ponad 1 mln złotych.
 
- Stojący przed państwem ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją ograniczania skażeń chemicznych, zabudowany jest na podwoziu marki Skania. Posiada zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, autopompę o wydajności 3,200 litrów na min. Charakterystyczne dla tego typu wozów bojowych jest to, że stanowi pierwszo-rzutową siłę bojową. W przypadku działań gaśniczych w mieszkaniach, domach i obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej oraz stanowi wsparcie podczas likwidacji miejscowych zagrożeń tj. wypadki drogowe i komunikacyjne. Samochód ten wypełnia lukę w wyposażeniu naszej jednostki, ponieważ posiadany przez nas ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy posiada zbiornik o pojemności aż 8 tysięcy 400 litów wody i jest pojazdem przeznaczonym do gaszenia dużych i bardzo dużych pożarów, natomiast poruszanie się tym samochodem na na terenie osiedli mieszkaniowych jest bardzo trudne - mówił Piotr Durał, Komendant Powiatowy PSP w Głogowie.

Czytaj całość…
 
Kolędanova zawita do Jerzmanowej Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
10.01.2020.   
10.01.2020.
Trasa koncertowa „Świąteczne kolędowanie 2020” to wyjątkowe wydarzenie w skali kraju, a na liście znalazły się Szczecin, Kutno, Tarnobrzeg, Bielsko-Biała, Gorzów, Łódź i Jerzmanowa.

Koncert odbędzie się 10 stycznia o godzinie 18:00 w sali Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej. Do wspólnego kolędowania zapraszają organizatorzy, a muzycy występujący w formacji współpracują na co dzień między innymi z Deus Meus i Owcą. Maciej Ścibor, Michał Starkiewicz, Tomasz Licak, Paweł Grzesiuk i Tomasz Hryciuk zaprezentują znane i lubiane polskie kolędy i pastorałki w aranżacjach autorskich.
Czytaj całość…
 
Wypadek na krajowej trójce  8 rannych, w tym dzieci Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
10.01.2020.   
10.01.2020.

Policjanci podejmują liczne działania, które mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach, a mimo to wciąż dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, w wyniku których ludzkie życie i zdrowie jest zagrożone. Wczoraj kilka minut przed godziną 18 u zbiegu ulicy Przemysłowej w Polkowicach z drogą krajową numer 3 doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku, w wyniku którego, aż 8 osób zostało rannych.

Do zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie doszło na skrzyżowaniu ulicy Przemysłowej w Polkowicach z drogą krajową nr 3. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 30-latek kierujący samochodem marki audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z mazdą kierowaną przez 43-letniego mężczyznę, w której podróżowały również dzieci w wieku 3 i 6 lat. Siła uderzenia była tak duża, że osobowa mazda znalazła się na przeciwległym pasie ruchu dk-3, gdzie doszło do zderzenia z busem marki vw, kierowanym przez 26-letniego obywatela Ukrainy. W wyniku tego niebezpiecznego wypadku, aż 8 osób potrzebowało pomocy medycznej, a dwójka pasażerów vw pozostała w szpitalu z licznymi złamaniami.

Czytaj całość…
 
Na sąsiada rzucili się z pięściami Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
09.01.2020.   
09.01.2020.
W trakcie interwencji policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Żukowice podejrzanych o pobicie sąsiada. W wyniku sąsiedzkich zatargów oraz sprzeczki, 51 – latek i jego 24 letni syn, mieli pobić swojego 64 – letniego sąsiada. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- Do zdarzenia doszło 7 stycznia br. na terenie gminy Żukowice. Jak ustalili policjanci  do zatargów pomiędzy sąsiadami dochodziło już wcześniej. Nigdy nie miały one jednak tak drastycznego przebiegu jak ostatni przypadek. 64 – latek był kopany, napastnicy zadawali mu ciosy pięściami. Pokrzywdzony musiał korzystać z pomocy lekarza. Działanie sprawców miało charakter chuligański - informuje Oficer prasowy, KPP w Głogowie, podinsp. Bogdan Kaleta.
 

«« start « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna » koniec »»

Pozycje :: 1 - 24 z 572

Reklama

Cena 4600 zł za m2 brutto

Nowe, bezczynszowe mieszkania u zbiegu ulic Kossaka i Budowlanych, budowane w energooszczędnej technologii, winda, miejskie ogrzewanie, miejsca postojowe w garażu


Reklama

Głogowskie linkiwięcej linków >>

Ostatnio w galerii...

Skanery

Skaner Kaspersky Lab
Skaner MKS
Skaner Panda Software
Skaner Symatec
Polityka Prywatności GPI
Informujemy, że Portal GPI korzysta z tzw. plików cookies (ciasteczka) aby umożliwić prawidłowe działanie stron Głogowskiego Portalu Informacyjnego.
Więcej informacji o plikach cookies dostępne jest TUTAJ. Klikając przycisk "AKCEPTUJĘ" zgadzasz się na używanie plików cookies.