Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji
,

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Na Głogowskim Forum...

Reklama

WYDARZENIA


MZKS Chrobry

MAPA GŁOGOWA

GŁOGOWSKIE NIERUCHOMOŚCI


Nowa Oferta !!!
ul. Polska, 3 pokoje, 60 m²
ul. Rynek, 3 pokoje, 75 m²
ul. Wojska Polskiego, 3 pokoje, 50 m²
ul. Grodzka, 2 pokoje, 42 m²
ul. Moniuszki, 2 pokoje, 36 m²
ul. Niedziałkowskiego, 3 pokoje, 55 m²
ul. Obrońców Pokoju, 1 pokój, 30 m²
ul. Wojska Polskiego, 3 pokoje 49 m²
Plac Mieszka I, 3 pokoje, 64 m²Kamienica Stare Miasto - okazja
Budynek mieszkalno - uslugowy w Centrum
Piękny dom z bali
Pokoje biurowo - usługowe do wynajmu
Luksusowy dom przed Polkowicami
Działki budowlane
KOmfortowy dom w Sławie -okazja!
Nieduży nowy dom ok. Głogowa
Budynek do wynajmu na przyjęcia, uroczys
Rozpoczęta budowa tanioMieszkanie 70,90m2 180.000 zł
Dom w Głogowie,ul.Lotników
Atrakcyjne mieszkanie 255 tys.
Działka w Szlichtyngowej okolice rynku
Działka w Szlichtyngowej okazyjna cena
Grunty rolne Przedmoście
Kawalerka do wynajęcia Kopernik
Mieszkanie do wynajęcia z garażem

-------------


-------------


Oferta tygodnia!!!
Mieszkanie 3 pokojowe w Polkowicach
Mieszkanie os. Kopernik, ul. Andromedy
Dom wolnostojący w Nowych Drzewcach
Dom na Osiedlu Słonecznym w Głogowie
Dom w stanie deweloperskim Kulów
Mieszkanie- kawalerka ul. Elektryczna
Mieszkanie na Starym Mieście
Dom przy ul. Zielonej
Mieszkanie 3 pokojowe, os. Kopernik
Zapraszamy: Stare Miasto ul. Starowałowa 1 

Dom na ul. Prusa w Głogowie
Piękna rodzinna posiadłość w JACZOWIE
Mieszkanie 3 pokoje na Norwida
Dworek Głogowski
Dom w Kliszowie
Nowy dom w Jaczowie
Dom w ZAMYSŁOWIE
Nowy dom w SERBACH
Dom u zbud.bliźniaczej w Szlichtyngowej
Mieszkanie 3 pokojowe na ul. Moniuszki
Zapraszamy: Głogów , ul. Kołłątaja 22.  

OKAZJA - NISKA CENA, 3 pokoje - Kopernik
Mieszkanie 35,7 mkw I piętro ŚRÓDMIEŚCIE
Mieszkanie w Polkowicach
Mieszkanie 60,60 mkw - KOPERNIK
Mieszkanie 58 mk2, II p. - ŚRODMIEŚCIE
Mieszk. w kamienicy 68 m2 - os. Chrobry
Mieszkanie 2 pok. - 120 tys. Hutnik
Mieszk. do wynajęcia 2 pok. centrum
Dom w Jakubowie - TYLKO 95 tys.
Dom w Grochowicach - 165 tys.
www.openhouse.com.pl 

3 pokoje, Kosmonautów Polskich, 71,4mkw
3 pokoje, Kosmonautów Polskich, 62,7mkw
3 pokoje, Perseusza, 1 piętro 51mkw
3 pokoje, Wojska Polskiego, 56,20mkw
3 pokoje, Wojska Polskiego, 50,20mkw
3 pokoje, Wojska Polskiego 55,70mkw
3 pokoje, Niedziałkowskiego, 52,7mkw
3 pokoje, Neptuna, 60,3mkw
3 pokoje, Herkulesa, 63mkw
3 pokoje, Neptuna, 63mkw


INFORMACJE
Z GMINY PĘCŁAWKFS: ponad 6 mln zł na szkolenia pracowników Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
16.01.2018.   
16.01.2018.
Znany jest dokładny podział pieniędzy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Przedsiębiorcy z dolnośląskich powiatów będą mieć do dyspozycji od 92 tys. zł do 1,5 mln zł na szkolenia swoich pracowników. W sumie 6,39 mln zł.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to wydzielona część środków Funduszu Pracy, która została przeznaczona na finansowanie kształcenia ustawicznego osób pracujących. Fundusze można przeznaczyć między innymi na kursy, szkolenia, czy też studia podyplomowe. O wyborze konkretnych działań decydują sami pracodawcy.

O dofinansowanie rozwoju pracowników mogą wystąpić pracodawcy, którzy chcą inwestować w podnoszenie kompetencji własnych i swoich pracowników. Nabór będą prowadzić Powiatowe Urzędy Pracy, które już przygotowują się do ogłoszenia terminu przyjmowania wniosków. Część z nich rozpocznie przyjmowanie wniosków jeszcze w styczniu. Dlatego już dziś zachęcamy pracodawców do kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy. Ze swojej strony zaś przygotowujemy również akcję informacyjną i pięć spotkań w regionie dla dolnośląskich pracodawców – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Dodaj komentarz...

Czytaj całość…
 
ZS Samochodowych i Budowlanych w nowej odsłonie Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
08.01.2018.   
08.01.2018.


Budynek Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych zyskał nowy wizerunek po zakończonym remoncie. Nowa elewacja i stolarka okienna w dwóch pawilonach znacząco poprawiły komfort nauki dla uczniów i pracy dla całej kadry. Efekt prac zaprezentowany został przez uczniów podczas uroczystego apelu.

- Szkoła zmieniła wygląd. Prace termomodernizacyjne, nowe oświetlenie zewnętrzne i chodniki pozwoliły odnowić również teren zielony wokół szkoły. W szkole jest cieplej i już widzimy mniejsze zużycie energii. Jest to piękny prezent, z uwagi na jubileusz 50-lecia, który szkoła obchodziła w ubiegłym roku
- mówiła dyrektorka, Sylwia Chodor.

Projekt termomodernizacji wartego blisko 2 mln złotych został zrealizowany przez powiat dzięki dofinansowaniu w wysokości 1mln 200 tys złotych ze środków Unii Europejskiej. - Inwestycja cieszy bo są to nie tylko zmniejszone koszty, ale też dbanie o nasz majątek. Najważniejsza jest jednak karda i młodzież, która teraz z jeszcze większą przyjemnością będzie kształcić w wybranym zawodzie. Mamy na uwadze jeszcze remont szkolnego boiska - mówił starosta głogowski, Jarosław Dudkowiak.

Komentarze (4)

 
Powiat szuka wykonawcy Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
04.01.2018.   
04.01.2018.
Ponad trzy miliony złotych przeznaczy głogowskie starostwo na budowę dwóch rodzinnych domów dziecka. Placówki mają stanąć przy ulicy Folwarcznej i Spadzistej, a trafią do nich podopieczni domu przy Lipowej. Mówi wicestarosta Wojciech Borecki :Starostwo nadal poszukuje firmy, która zajmie się realizacją tego zadania. To już drugie podejście, bo podczas pierwszego przetargu nie udało się wyłonić wykonawcy.Sam powiat do inwestycji dołoży prawie sześćset tysięcy złotych. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca tego roku.

Dodaj komentarz...

 
Stabilny budżet powiatu Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
03.01.2018.   
03.01.2018.
Rozsądny, bezpieczny i odpowiedzialny – takimi określeniami władze powiatu opisują przyjęty na dwa tysiące osiemnasty rok budżet starostwa. Przez najbliższe dwanaście miesięcy zarząd planuje wydać sto trzynaście milionów złotych, z czego dziesięć milionów zostanie przeznaczone na inwestycje. Mówi starosta Jarosław Dudkowiak.Ten budżet jest przede wszystkim realny - tłumaczy skarbnik powiatu Krystian Czarnota.Wpływy do budżetu w ciągu roku powinny jeszcze wzrosnąć dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym.

Komentarze (1)

 
Pieniądze na nowy sprzęt Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
02.01.2018.   
02.01.2018.

Kilka miesięcy trwały starania zarządu głogowskiego szpitala o pozyskanie środków unijnych. Wysiłki w końcu się opłaciły, bo niebawem do lecznicy trafi blisko półtora miliona złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowego sprzętu. W specjalistyczną aparaturę doposażony zostanie głównie szpitalny oddział ratunkowy. Mówi wiceprezes placówki Marek Bestrzyński :Sam szpital do zakupu urządzeń dołoży jeszcze prawie dwieście tysięcy złotych.

Komentarze (4)

 
Z opłatkiem u emerytów i rencistów Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
21.12.2017.   
21.12.2017.
W Głogowie przez cały tydzień trwają spotkania opłatkowe i wieczerze wigilijne. Z życzeniami wędrują po mieście przedstawiciele władz miasta i powiatu.

Miejscem jednego z takich spotkań przy wyjątkowo licznym stole było spotkanie zorganizowane przez głogowskich emerytów i rencistów. Były życzenia od gości honorowych i łamanie się opłatkiem a wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania zachęcał zespół Złoty Wiek.

Dodaj komentarz...

 
Nowe zabiegi w szpitalu Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
21.12.2017.   
21.12.2017.
Endoprotezy, operacje artroskopowe stawu kolanowego czy biodrowego to tylko jedne z nielicznych zabiegów, jakie od niedawna można wykonywać w głogowskim szpitalu. Oddział chirurgii i ortopedii coraz bardziej przybliża się do nowoczesnych standardów. To jednak nie koniec planowanych modernizacji. Mówi prezes lecznicy Edward Szmidt. Inwestycje na oddziale planowane są na najbliższe trzy lata. To w ramach programu rozwoju głogowskiego szpitala.

Komentarze (4)

 
Nowy oddział Intensywnej Terapii głogowskiego szpitala Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
14.12.2017.   
14.12.2017.


Nowy oddział Intensywnej Terapii głogowskiego szpitala jest gotowy do przyjęcia pierwszych pacjentów. Inwestycja warta 8mln to ostatnia część kompleksu ratującego życie po bloku operacyjnym i szpitalnym oddziale ratunkowym. Oddział jest nie tylko nowy, ale i większy. Nowe pomieszczenia pozwoliły na zwiększenie ilości łóżek z sześciu na dziewięć.

-Pod nami jest blok operacyjny, niżej SOR a obok lądowisko dla helikopterów. Jest to modelowe rozwiązanie, które służy ratowaniu życia pacjentów w tych najcięższych stanach. Całe to przedsięwzięcie wpisuje się w mapę potrzeb zdrowotnych województwa dolnośląskiego i zostało bardzo wysoko ocenione w systemie Jowisz. Zyskując akceptacje wojewody i NFZ oczywiście nie były by one nic warte bez wsparcia naszych samorządowców. To właśnie dotacja w wysokości 7 mln 200tys zł przyznana przez Radę Miasta pozwoliła na tą budowę - mówił prezes szpitala Edward Schmidt.

Uścisk dłoni Starosty Jarosława Dudkowiaka i prezydenta Rafaela Rokaszewicza potwierdził udaną współpracę samorządów na rzecz mieszkańców całego regionu.

- Dziękuję Panie Prezydencie. Jak mówiliśmy łączy Nas zdrowie. Ta współpraca jest bardzo dobra, pokazujemy że wspólnie, można zdziałać wiele dla dobra mieszkańców powiatu głogowskiego - mówił starosta. - Życie naszych mieszkańców jest bezcenne. Samorząd miejski nigdy nie szczędził środków, aby wspierać głogowski szpital. Mam nadzieję, że tak będzie w przyszłości. Ta inwestycja sprawia, ze na mapie dolnośląska jesteśmy można powiedzieć numer jeden. To ogromna duma, ponieważ miałem okazję uczestniczyć w tym całym procesie od wbijania przysłowiowego szpadla pod budowę tego skrzydła. Całość to nieocenione wsparcie dla szpitala i bezpieczeństwa głogowian - mówił prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.

Komentarze (5)

 
Nowe łóżka na oddziale wewnętrznym Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
29.11.2017.   
29.11.2017.
Dobra wiadomość dla pacjentów głogowskiego szpitala. Zarząd placówki opracował program rozwoju, w którym ujęto udoskonalenie oddziału wewnętrznego. W przyszłym roku najprawdopodobniej pojawi się na nim około pięćdziesiąt łóżek, które będą odpowiadały nowoczesnym standardom. Mówi prezes lecznicy Edward Schmidt.Władze szpitala pracują teraz nad planem koncepcyjnym zadania. Wiadomo jednak, że prace nie zakłócą działania oddziału.

Komentarze (1)

 
Będzie cieplej, ładniej i taniej Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
28.11.2017.   
28.11.2017.


Cieplejszy i ładniejszy. Taki będzie niebawem budynek głogowskiego urzędu pracy. Właśnie dobiega końca jego termomodernizacja.
Wykonane tam ocieplenie elewacji oraz wymiana dachu, okien i drzwi przyniosą nie tylko spore oszczędności, ale także zwiększą komfort obsługi klientów pośredniaka. Mówi dyrektor urzędu Sławomir Majewski :Urząd pracy będzie też bardziej przyjazny dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz rodziców z małymi dziećmi. To dzięki zamontowaniu tam windy oraz specjalnych podjazdów.Koszt inwestycji to blisko półtora miliona złotych. Środki na realizację zadania udało się pozyskać z funduszy europejskich.

Komentarze (6)

 
Dudkowiak: To kwestia odpowiedzialności za szpital Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
21.11.2017.   
21.11.2017.

Komentarze (5)

 
O szpitalu bez radnych KWW Jana Zubowskiego Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
21.11.2017.   
21.11.2017.
We wtorek w starostwie odbyło się zapowiadane spotkanie radnych Rady Powiatu i Rady Miasta w sprawie sprzedaży udziałów szpitala. Radni mieli okazję poznać plany rozwojowe GSP - w perspektywie zakupu 50% jego udziałów przez Gminę Miejską Głogów - oraz przeprowadzić dyskusję związaną z przyszłością szpitala.

Zaproszenia nie przyjęli radni klubu KWW Jana Zubowskiego. Na kilka godzin przed spotkaniem Jan Zubowski wydał w tej sprawie oświadczenie.

- Nie skorzystamy z zaproszenia Starosty, gdyż nie damy się wciągnąć w jałową dyskusję, tak jak to było w przypadku polemiki na temat poprzedniej uchwały mówiącej o zbyciu 40 proc. udziałów placówki. Mamy pełną wiedzę na temat oferty sprzedaży udziałów szpitala na rzecz miasta i pozostajemy na stanowisku, że tylko przekazanie Gminie Miejskiej Głogów 100 proc. udziałów zapewni jego rozwój i stanie się szansą na poprawienie jakości usług dla mieszkańców miasta Głogowa oraz całego powiatu.- czytamy w przesłanym do mediów oświadczeniu.Komentarze (5)

 
Rozwój głogowskiego szpitala Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
15.11.2017.   
15.11.2017.
Co roku w głogowskim szpitalu lekarze odbierają około ośmiuset porodów. Wdrażany program rozwoju placówki zakłada jednak, że wskaźnik ten wkrótce przekroczy granicę tysiąca. Przyczynić ma się do tego inwestycja w nowy sprzęt, więcej łóżek i jeszcze lepsza opieka medyczna. Mówi prezes szpitala Edward Schmidt.W ramach tego samego programu zarząd szpitala planuje zwiększyć ilość miejsc w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym.Udoskonalenie oddziałów planowane jest na przyszły rok. Pomóc mają pieniądze ze sprzedaży miastu połowy udziałów w szpitalu.

Komentarze (2)

 
Dudkowiak: Cała dotacja na rozwój szpitala Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
09.11.2017.   
09.11.2017.

Na spotkaniu z udziałem mediów odbyło się dziś oficjalne przekazanie oferty zbycia połowy udziałów w głogowskim szpitalu przez powiat na rzecz miasta. Kwota 17 mln 606 tysięcy złotych pozyskana za pięćdziesiąt procent udziałów ma zostać uregulowana w czterech ratach z czego pierwsza nie może być mniejsza niż 25 % całej kwoty. Całą dotację powiat przekaże na "program rozwoju szpitala". Współpraca samorządów ma znacznie przyspieszyć rozwój szpitala.

- Ja osobiście jestem ogromnym zwolennikiem nabycia 50% udziałów w głogowskim szpitalu powiatowym. Mówimy o rozwoju, inwestycjach i wspólnym działaniu na rzecz zdrowia i życia naszych mieszkańców. Ja ofertę dzisiaj przyjmuję, ale będzie ona teraz przedmiotem mojej analizy. Ostateczną decyzję podejmą jednak radni miejscy. Zorganizujemy spotkania wszystkich radnych, aby skonsultować te sprawy a o każdym kroku będziemy informować tak, żeby mieszkańcy całego powiatu wiedzieli co się dzieje w tej materii. Mam nadzieję, że na takie rozwiązanie znajdzie się większość. Będziemy chcieli uczciwie, rzetelnie i transparentnie rozmawiać z radnymi. Chcemy przekonać tych, którzy mają wątpliwości. Nikogo nie będziemy stawiać pod ścianą, ale chcemy rozmowy o wspólnej odpowiedzialności za sprawy szpitala - mówił prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.

Decyzję radnych poznamy podczas sesji nad przyszłorocznym budżetem miasta.

Komentarze (2)

 
Prezes szpitala jest na "tak" Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
26.10.2017.   
26.10.2017.
Władze powiatu wracają do tematu utworzenia szpitala powiatowo miejskiego. Radni podczas ostatniej sesji uchwalili większością głosów chęć sprzedaży miastu połowy udziałów w lecznicy. Teraz pomysł zostanie poddany ocenie radzie miejskiej. Do wyrażenia pozytywnej opinii zachęca prezes głogowskiego szpitala Edward Schmidt.Cena udziałów zostanie ustalona w drodze negocjacji.

Komentarze (4)

Czytaj całość…
 
Powiat chce sprzedać miastu udziały w szpitalu Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
23.10.2017.   
23.10.2017.

Podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu podjęta została decyzja o chęci sprzedaży 50 procent udziałów w spółce Głogowski Szpital Powiatowy. Miałyby one zostać sprzedane miastu. Rozmowy o stworzeniu szpitala samorządowego trwają od ubiegłego roku. Podczas sesji rady miasta była już przedstawiona uchwała, w której powiat chciał sprzedać 40 procent akcji. Radni miejsce odrzucili wtedy taką propozycję. Argumentowano to m.in. tym, że powiat nie powinien mieć większości w udziałach.

Zarząd powiatu przygotował więc nową propozycję - pół, na pół. Uchwałę intencyjną w tej sprawie przegłosowano w poniedziałek. Mogą więc ruszyć negocjacje.

Nie wiadomo jeszcze ile te akcje są warte. Wszelkie wyceny są bowiem utajnione do końca negocjacji. Nie wszyscy chcieli jednak zgodzić się na takie rozwiązanie. – Składam propozycję, aby sprzedać miastu 100 procent akcji – mówił radny Jan Zubowski.

Po przepychankach słownych między władzami powiatu, a częścią radnych, ostatecznie pod głosowanie poddany został wniosek o 50 proc. Było za nim 12 osób, 8 się wstrzymało.

Dodaj komentarz...

 
Dzień zdrowia w szpitalnym parku Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
08.09.2017.   
08.09.2017.

Bezpłatne badania i konsultacje ze specjalistami przygotował głogowski szpital dla mieszkańców którzy pojawią się na organizowanym przez placówkę dniu szpitala. Tegoroczna impreza odbędzie pod patronatem starosty i prezydenta Głogowa. Mówi prezes placówki Edward Schmidt:Święto szpitala to nie tylko okazja do skorzystania z usług medycznych. Wiele atrakcji czekać będzie także na dzieci. Mówi starosta powiatu głogowskiego Jarosław Dudkowiak.Organizatorzy na wydarzenie zapraszają w sobotę dziewiątego września. 

Komentarze (5)

Czytaj całość…
 
W rowerowy czwartek do Leszkowic Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
27.07.2017.   
27.07.2017.
Tradycyjnie w czwartkowe południe Starostwo Powiatowe zaprasza na rajd rowerowy w ramach cyklicznych wakacyjnych wycieczek pt. "Rowerem przez Powiat". Uczestnicy dzisiejszego spotkania wybiorą się "Szlakiem Odry" do Leszkowic.

- Tym razem wybieramy sie do Gminy Pęcław.Trasa jest dobrze znana startujemy z Mariny a potem kolejno: Nosocice, Borek, Wojszyn, Droglowice, Wietszyce, Kotowice i Leszkowice. W drogę powrotną pojedziemy przez Piersną, Wierzchownie, Białołękę i Borek. Tempo turystyczne czyli dla każdego. Cała trasa to dystans około 45 km - zaprasza do udziału Tomasz Kumczyk.

Zbiórka w Marinie czwartek o godz 17.00.

Dodaj komentarz...

 
Nowe kamery dla strażaków z OSP Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
20.07.2017.   
20.07.2017.
Pięć nowoczesnych kamer termowizyjnych trafiło dziś do części jednostek OSP z terenu powiatu głogowskiego. W imieniu zarządu powiatu, który zakupił dla strażaków te urządzenia, kamery wręczył starosta Jarosław Dudkowiak.


Mam nadzieję, że będziecie musieli ich używać jak najrzadziej, ale jeśli już zajdzie taka potrzeba, dzięki nim będziecie jeszcze sprawniej wykonywać waszą pracę – mówił starosta.

Każda kamera kosztowała 8 tysięcy złotych. Zaraz po wręczeniu odbyło się też teoretyczne oraz praktyczne szkolenie z używania tego sprzętu. Władze powiatu zapewniają, że na tym tegoroczne wsparcie dla OSP się nie zakończy.

Komentarze (1)

 
Głogowski szpital jest na liście Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
28.06.2017.   
28.06.2017.


Nową sieć szpitali opublikował we wtorek w Biuletynie Informacji Publicznej Narodowy Fundusz Zdrowia. Obecność na liście każdej z placówek, gwarantuje kontrakty na kolejne 4 lata. Nowa sieć szpitali ma sprawić, że pacjenci zostaną objęci kompleksową opieką obejmującą rehabilitację również po leczeniu szpitalnym.

Na liście nie ma szpitali, które leczyły chorych w trybie jednodniowym.Te placówki po środki z NFZ będą startować w konkursach. Głogowskiej placówce miejsce na liście zagwarantował m.in Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Dodaj komentarz...

 

«« start « poprzednia 1 2 następna » koniec »»

Pozycje :: 1 - 24 z 31