Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji
,

Reklama

Reklama

WYDARZENIA


MZKS Chrobry

MAPA GŁOGOWA

GŁOGOWSKIE NIERUCHOMOŚCI


MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA
MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ
DOMY NA SPRZEDAŻ
LOKALE NA SPRZEDAŻ
LOKALE DO WYNAJĘCIA
HALE NA SPRZEDAŻ
OBIEKTY NA SPRZEDAŻ
TYLKO U NAS, Dom w Głogowie, Paulinów
TYLKO U NAS, Dom w miejscowości Jaczów
NOWA INWESTYCJA DEWELOPERSKAKamienica Stare Miasto - okazja
Dom na oś "Hutnik"
Piękny dom z bali
Pokoje biurowo-usługowe do wynajmu
Dom z dużą działką ok Glogowa
Działki budowlane
Duża działka dla dewelopera
Duże mieszkanie do wynajmu
Budynek do wynajmu na przyjęcia, uroczys
Dwa domy działka inwestycyjnaMieszkanie 70,90m2 180.000 zł
Dom w Głogowie,ul.Lotników
Atrakcyjne mieszkanie 255 tys.
Działka w Szlichtyngowej okolice rynku
Działka w Szlichtyngowej okazyjna cena
Grunty rolne Przedmoście
Kawalerka do wynajęcia Kopernik
Mieszkanie do wynajęcia z garażem

---------------


-------------

Zapraszamy: Stare Miasto ul. Starowałowa 1 

Dom w Sławie Śląskiej
Dom w Sobinie k/Polkowic
Piękna posiadłość w Krzekotówku
Mieszkanie 2 pokoje IV piętro
Dom na ul. Prusa w Głogowie
Domy w zabudowie bliźniaczej w SERBACH
Działka nieopodal Lasu W Głogówku
Dom w Starej Rzece
Dworek Głogowski
Mieszkanie w Polkowicach
Zapraszamy: Głogów , ul. Kołłątaja 22.  

Mieszkania deweloperskie Złota Podkowa
Mieszkania deweloperskie Piastów
Mieszkanie do wynajęcia - Stare Miasto
Mieszkanie do wynajęcia Śródmieście
Mieszkanie 3 pok. - Środmieście
Nowy dom w Modłej
Budynek produkcyny/magazyn
lokal do wynajęcia-Śrómieście
Działka w Wilkowie
Szeregowka w Środmieściu
Reklama
INFORMACJE
Z GMINY PĘCŁAWKGHM i samorządy wspólnie o przyszłości młodzieży Zagłębia Miedziowego Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
10.12.2019.   
10.12.2019.

 

O tym, jak młodzież z Zagłębia Miedziowego widzi swoją przyszłość, jakie są nadzieje, postawy życiowe i oczekiwania młodych, a także z jakimi trudnościami się borykają oraz jak ich ustrzec przez ryzykiem związanym z uzależnieniami, rozmawiali uczestnicy konferencji „Razem dla młodzieży”. Partnerami wydarzenia są KGHM Polska Miedź S.A. oraz Miasto Legnica.

Konferencja jest kulminacją trwającego od maja tego roku programu. Adresatem była młodzież z 17 szkół z terenu powiatów Legnicko–Głogowskiego Okręgu Miedziowego (LGOM). Realizację projektu poprzedziło pionierskie badanie z udziałem niemal 1500 nastolatków, w którym zapytano jak widzą przyszłość oraz jakie problemy napotykają na drodze do realizacji celów.

Czytaj całość…
 
Seniorzy korzystają z grantów Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
10.12.2019.   
10.12.2019.

Działająca w gminie Żukowice Grupa Kreatywni pozyskała niedawno pięć tysięcy złotych z programu Dolnośląskie Małe Granty. W efekcie seniorzy mogą liczyć na ciekawe zajęcia i atrakcyjne wycieczki.

W programie "NATURA-lnie BLIŻEJ SIEBIE: rozmawiamy, działamy i twórczo się rozwijamy", który grupa pozyskała środki, mogą brać osoby z terenu całej gminy Żukowice, którzy ukończyli 55 lat. Pierwsza część przedsięwzięcia już za nimi. Dnia 28.11.2019 r. - 40 osób w wieku 55+ z Naszej Gminy wraz z pilotem miała przyjemność spędzić aktywnie i twórczo dzień, odwiedzając Fabrykę Ceramiki Manufaktura w Bolesławcu oraz Zamek Kliczków.  

Czytaj całość…
 
Złamali sądowe zakazy Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
10.12.2019.   
10.12.2019.

W ostatni weekend policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i kierowali pojazdami. Osoby te staną przed sądem. Za złamanie zakazu grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w trakcie kontroli drogowej zatrzymali pojazdy kierowane przez  27 i 22 latka. Obydwaj są mieszkańcami  Głogowa. Policjanci  stwierdzili, że obydwaj  kierowcy prowadzili pojazdy pomimo zakazów orzeczonych przez sąd. Osoba łamiąca sądowy zakazu prowadzenia pojazdów jest zagrożona karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

 
IV Wicemiss Polski 2019 pochodzi z Dolnego Śląska! Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
09.12.2019.   
09.12.2019.

19-letnia Karolina Wiltowska została IV Wicemiss Polski 2019. Jubileuszowy, trzydziesty finał konkursu Miss Polski odbył się 8 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wygrała 19-letnia Magdalena Kasiborska z Zabrza.

IV wicemiss Polski pochodzi z Jeleniej Góry, ma 19 lat i jest studentką prawa. Karolina ma również za sobą kontrakty modelingowe w Chinach, zagrała również w kilku polskich serialach. W maju podczas Gali Finałowej Miss i Mister Dolnego Śląsk zdobyła główny tytuł Miss Dolnego Śląska 2019.

Czytaj całość…
 
Nowy rozkład jazdy od 15 grudnia Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
09.12.2019.   
09.12.2019.

Od połowy grudnia głogowianie będą mogli pociągiem dojeżdżać do Leszna. Znany jest już oficjalny rozkład jazdy.

Wraz z nowym rozkładem jazdy po wielu latach znów będą jeździły pociągi do Leszna. W ciągu dnia zaplanowano siedem połączeń. Pierwszy kurs wyruszy z naszego miasta o godz. 6.34. A później w godz. 8.40, 13.07, 15.45, 18.50, 21.40 i ostatni 23.05. Na tej linii będą poruszały się tzw. szynobusy. 

Leszno to jednak nie jedyny nowy kierunek z Głogowa. Teraz będzie można także dojechać do Legnicy przez Rudną. To oznacza także większą liczbę połączeń do Wrocławia. Ponadto pociągi z naszego miasta wyruszą także do Szczecina, Zielonej Góry Świnoujścia, Warszawy, Katowic, Krakowa, Lublina czy Bielska Białej. I to codziennie. Nadal będzie można także pojechać do Berlina, Wiednia i Budapesztu.  

 
Gminy wspólnym głosem Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
06.12.2019.   
06.12.2019.

 

Nadzwyczajna sesja czterech gmin powiatu głogowskiego zostanie zwołana w najbliższy wtorek. To w sprawie wyrażenia wspólnego zdania co do budowy obwodnicy Głogowa.

Mieszkańcy regionu bardzo licznie brali udział w spotkaniach GDDKiA w sprawie wariantów budowy obwodnicy Głogowa. Po tych zebraniach można wyrazić swoje zdanie na temat różnych opcji. W gminach Kotla, Żukowice, Głogów i Jerzmanowa znaleźli jednak sposób, aby ich głos wybrzmiał lepiej. Zorganizują nadzwyczajną sesję, w której udział wezmą wójtowie, radni i mieszkańcy każdego z samorządów.

Czytaj całość…
 
Mikołaj obdarował wszystkie dzieci Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
05.12.2019.   
05.12.2019.

 

Z okazji zbliżających się Mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia, młodsze z dzieci przybywających w rodzinach zastępczych zostały zaproszone przez Powiatowe Centrum Pieczy Zastępczej do Starostwa Powiatowego w Głogowie. To właśnie tu czekał na nich Mikołaj z paczkami. Oczekiwanie na to wyjątkowe spotkanie wypełniły świąteczne warsztaty.

 
Radny zapowiada apelację Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
05.12.2019.   
05.12.2019.

 

Radny powiatowy Andrzej Radomski został uznany winnym zniesławienia i musi przeprosić byłą posłankę Ewę Drozd. Chodzi o sprawę z 2017 roku. Andrzej Radomski na jednym z portali społecznościowych miał w wulgarny sposób skomentować post, który opublikowała na swoim profilu Ewa Drozd. Radomski zaprzeczał wówczas, jakby to on był autorem wpisu. Jego zdaniem ktoś włamał się na jego konto. Była parlamentarzystka zgłosiła jednak sprawę do sądu. Proces miał charakter niejawny i zakończył się przed tygodniem. Ogłoszenie wyroku było dostępne dla mediów, ale jego uzasadnienie już nie.

Czytaj całość…
 
Ewakuacja pasażerów z pociągu Kolei Dolnośląskich Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
05.12.2019.   
05.12.2019.

Pomoc rannym pasażerom, czy ewakuacja z płonącego pociągu to tylko niektóre scenariusze z jakimi zmierzyli się pracownicy Kolei Dolnośląskich podczas specjalnych ćwiczeń. Ich celem było sprawdzenie skuteczności procedur i wyszkolenia załóg w przypadku możliwych wypadków kolejowych.


Symulacja sytuacji kryzysowych, która odbyła się w czwartek, 5 grudnia 2019 r. była okazją do sprawdzianu dla pracowników Kolei Dolnośląskich. Szkolenie miało na celu doskonalenie współpracy ze służbami oraz sprawdzenie w praktyce wypracowanych wcześniej procedur bezpieczeństwa. Wzięło w nich udział blisko 150 osób; oprócz pracowników Kolei Dolnośląskich także przedstawiciele służb (policja, PSP, OSP) oraz studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Legnicy i licealiści z klasy pożarniczej z Chojnowa.

Czytaj całość…
 
Jesteś wolontariuszem nakręć film Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
03.12.2019.   
03.12.2019.
W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariatu mamy przyjemność zaprosić młodzież z terenu Powiatu Głogowskiego do udziału w I edycji konkursu powiatowego „I Ty zostań Wolontariuszem”. Celem konkursu jest promocja idei wolontariatu wśród młodzieży i zachęcenie osób młodych do podejmowania aktywności wolontarystycznej.

W ramach konkursu „I Ty zostań Wolontariuszem” należy przekazać krótki film (na płycie DVD, czas trwania do 5 minut) o działalności grupy wolontariackiej z jednej strony ukazujący działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i starszych, a z drugiej zachęcający młodych ludzi do wolontariatu.

Film wraz z formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć do 6 grudnia  br. do godz. 15.00 w Sekretariacie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie ul. Słowiańska 13 w Głogowie.
Czytaj całość…
 
Przedsiębiorco, sprawdź czy musisz dokonać wpisu do BDO Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
02.12.2019.   
02.12.2019.
Do końca roku każdy przedsiębiorca musi się zarejestrować w BDO (baza danych o produktach i opakowaniach). Nowy obowiązek wynika z ustawy i ma umożliwić sprawdzenie, czy przedsiębiorcy właściwie gospodarują odpadami. Za prowadzenie bazy odpowiedzialny jest Urząd Marszałkowski https://bdo.mos.gov.pl/

Obowiązkiem wpisu do Rejestru-BDO objęte są nie tylko podmioty, które wytwarzają odpady oraz prowadzą ewidencję tych odpadów, ale również wprowadzający na terytorium kraju produkty w opakowaniach, opony, oleje smarowe, pojazdy, baterie lub akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, producenci, importerzy i wewnątrzwspólnotowi nabywcy opakowań. W niektórych przypadkach może to dotyczyć nawet jednoosobowych działalności gospodarczych.
 
Negatywna odpowiedź na wniosek Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
29.11.2019.   
29.11.2019.

Nie będzie terminali płatniczych przy punktach obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji głogowskiego starostwa. Radny powiatowy Andrzej Radomski kilka tygodni temu złożył interpelację w sprawie zamontowania dodatkowych terminali w punktach obsługi interesanta w głogowskim starostwie. Konkretnie chodziło m.in. o Wydział Komunikacji. - Teraz mieszkańcy muszą biegać po schodach do góry, aby uiścić opłatę urzędową. To wydłuża czas oczekiwania - tłumaczył radny. Teraz dostał odpowiedź na wniosek i zdziwił się.

Czytaj całość…
 
Od soboty utrudnienia Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
29.11.2019.   
29.11.2019.
W sobota 30 listopada 2019 r. zostanie zamknięta droga powiatowa 1021D na odcinku pomiędzy Glinicą a Kłodą.

- Z informacji jakie uzyskaliśmy z Powiatu Głogowskiego nastąpiło uszkodzenie przepustu drogowego w związku z czym niezbędne jest awaryjne zamknięcie drogi celem naprawy uszkodzonej infrastruktury - czytamy w komunikacie Gminy Żukowice.

Do miejscowości Kłoda będzie możliwość dojazdu przez drogę powiatową nr 1021 D od strony Huty Miedzi Głogów/drogi wojewódzkiej nr 292 oraz od strony Witanowic.

 
Mie(dź) rodzinę – wspólna akcja KGHM i samorządów na rzecz rodzin zastępczych Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
29.11.2019.   
29.11.2019.

Kampanię społeczną pod hasłem Mie(dź) rodzinę, promującą ideę rodzicielstwa zastępczego zainaugurowały wspólnie miedziowe samorządy oraz KGHM Polska Miedź S.A., który patronuje projektowi. W planie są akcje informacyjne wspierające pieczę zastępczą jako alternatywę dla instytucji opiekujących się dziećmi pozbawionych możliwości życia z biologicznymi rodzicami.

Główny organizator projektu, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce alarmuje, że w Polsce obserwowany jest kryzys rodzicielstwa zastępczego, a liczba rodzin zastępczych dramatycznie maleje. Szacuje się, że ponad 72 tysiące polskich dzieci pozbawionych jest opieki rodzicielskiej, a jedna piąta z nich przebywa w instytucjonalnych formach opieki, takich jak domy dziecka. W 2018 roku w tej grupie było ponad 1300 dzieci poniżej siódmego roku życia.

Czytaj całość…
 
V Powiatowy Konkurs Fotograficzny - rozstrzygnięty Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
29.11.2019.   
29.11.2019.

W czwartek w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie V Powiatowego Konkursu Fotograficznego pod Honorowym patronatem Prezydenta Miasta Głogowa pt."Najpiękniejsze zakątki mojej miejscowości". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie uchwycić niepowtarzalne walory przyrodnicze, architektoniczne, historyczne miejscowości w której mieszkają. Do konkursu zgłoszono ponad 120 fotografii wykonanych przez uczniów szkół podstawowych miasta i powiatu głogowskiego.

Efekty ich pracy zaprezentowano na wernisażu fotograficznym w Szkole Podstawowej nr 2, a od 28 listopada wystawa będzie prezentowana w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie.

Czytaj całość…
 
Hołd ofiarom tragedii w kopalni Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
29.11.2019.   
29.11.2019.

29 listopada, jako Dzień Ofiar Wypadków w KGHM  na zawsze pozostanie szczególną datą w kalendarzu Zagłębia Miedziowego. 

Tablica upamiętniająca wszystkich pracowników KGHM Polska Miedź, którzy zginęli w wypadkach przy pracy stanęła przed siedzibą Centrali spółki w Lubinie, rok po wypadku w którym zginęło 8 górników. Głaz, na którym została zamieszczona, pochodzi bezpośrednio z miejsca wypadku. Osiem kamieni, okalających pomnik, symbolizuje 8 ofiar. 29 listopada 2016roku, w Zakładach Górniczych „Rudna” na skutek samoistnego tąpnięcia górotworu śmierć poniosło ośmiu górników, a 21 zostało rannych.

Kwiaty i znicze można do godziny 18:00 składać pod Pomnikiem Ofiar Wypadków na dziedzińcu Centrali KGHM przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 48 w Lubinie.

 
Emerytury dla obywateli Ukrainy Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
29.11.2019.   
29.11.2019.
Pracowałeś w Polsce i na Ukrainie i chcesz się ubiegać o emeryturę lub rentę? Dowiedz się, jakie korzyści wynikają dla Ciebie z umowy o zabezpieczeniu społecznym między Polską i Ukrainą, która weszła w  życie  w styczniu 2014 r. Zapisy umowy mówią o tym, że osoba, która pracowała i podlegała ubezpieczeniom społecznym w Polsce i na Ukrainie, emeryturę może uzyskać zarówno z Polski, jak i z Ukrainy.


Czytaj całość…
 
Znaleziono kolejnego martwego dzika! Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
28.11.2019.   
28.11.2019.

Na terenie gminy Kotla znaleziono kolejnego martwego dzika. Służby sprawdzają teraz, czy był on zarażony wirusem ASF.

Jak informowaliśmy Was wczoraj, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Głogowie potwierdził, że znaleziony w ubiegłym tygodniu na terenie gminy Kotla martwy dzik był nosicielem wirusa ASF. Zwierze znaleziono na terenie leśnym. Był on w czerwonej strefie ograniczeń, więc badanie przeprowadzono natychmiast.

To niestety to nie koniec tego tematu, bowiem wczoraj znaleziono zwłoki kolejnego dzika. Też w obrębie gminy Kotla i na terenie skażonym. Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformował, że próbki zostały już pobrane i wysłane do badania. Jak mówi, wyniki najwcześniej będą znane w sobotę. W miejscu, gdzie znaleziono zwierzęta, obowiązuje zakaz wstępu do lasu.

 
Głogów ma już przedstawiciela w sejmiku Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
28.11.2019.   
28.11.2019.

Anna Brok została już zaprzysiężona na radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej zastąpiła Piotra Borysa z Lubina.

Chociaż w ubiegłorocznych wyborach samorządowych żaden z głogowskich kandydatów nie dostał się do sejmiku, to teraz swojego przedstawiciela mieć będziemy. To dzięki wynikom wyborów parlamentarnych, które dały miejsce w sejmie Piotrowi Borysowi. Jego miejsce w sejmiku zajęła była głogowska starościna Anna Brok.

Uroczyste zaprzysiężenie nowej radnej odbyło się wczoraj we Wrocławiu. To podczas sesji sejmiku województwa dolnośląskiego. Brok dotychczas pracowała jako zastępca dyrektora kancelarii sejmiku. Teraz musiała zrezygnować z tego stanowiska. W sejmiku będzie radną opozycyjną.

 
Toczyłowski: Sytuacja z wirusem ASF jest dynamiczna Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
27.11.2019.   
27.11.2019.
W związku z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń w powiatach nowosolskim i wschowskim województwa lubuskiego, częściowo powiaty głogowski oraz polkowicki województwa dolnośląskiego zostały objęte obszarem ochronnym oraz obszarem z ograniczeniami.

- Niestety dotknięci zostaliśmy jako powiat sytuacją kryzysową. Mamy pierwszy i mam nadzieję ostatni przypadek afrykańskiego pomoru świń u dzików - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej, Ryszard Toczyłowski, powiatowy lekarz weterynarii.

Trwa intensywne przeszukiwanie tych obszarów gdzie został znaleziony martwy dzik.

- Jest to sytuacja wyjątkowa, nadzwyczajna i bardzo dynamiczna. W tej chwili na bieżąco pracuje sztab kryzysowy w Urzędzie Wojewódzkim. Moi zwierzchnicy, którzy są na miejscu ustalają taktykę naszego postępowania. To nie są działania rutynowe, a cały szereg działań, które można zastosować. Teraz tylko trzeba zdecydować, które z nich będą najbardziej optymalne, najmniej kosztowne, a równocześnie najbardziej skuteczne - mówi Ryszard Toczyłowski, powiatowy lekarz weterynarii - dodał Ryszard Toczyłowski.

Czytaj całość…
 

«« start « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna » koniec »»

Pozycje :: 1 - 24 z 527

Reklama

Cena 4600 zł za m2 brutto

Nowe, bezczynszowe mieszkania u zbiegu ulic Kossaka i Budowlanych, budowane w energooszczędnej technologii, winda, miejskie ogrzewanie, miejsca postojowe w garażu


Reklama

Głogowskie linki

więcej linków >>

Ostatnio w galerii...

Skanery

Skaner Kaspersky Lab
Skaner MKS
Skaner Panda Software
Skaner Symatec
Polityka Prywatności GPI
Informujemy, że Portal GPI korzysta z tzw. plików cookies (ciasteczka) aby umożliwić prawidłowe działanie stron Głogowskiego Portalu Informacyjnego.
Więcej informacji o plikach cookies dostępne jest TUTAJ. Klikając przycisk "AKCEPTUJĘ" zgadzasz się na używanie plików cookies.