Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji
,

Reklama

Reklama

WYDARZENIA


MZKS Chrobry

MAPA GŁOGOWA

GŁOGOWSKIE NIERUCHOMOŚCI


MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA
MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ
DOMY NA SPRZEDAŻ
LOKALE NA SPRZEDAŻ
LOKALE DO WYNAJĘCIA
HALE NA SPRZEDAŻ
OBIEKTY NA SPRZEDAŻ
TYLKO U NAS, Dom w Głogowie, Paulinów
TYLKO U NAS, Dom w miejscowości Jaczów
NOWA INWESTYCJA DEWELOPERSKAKamienica Stare Miasto - okazja
Dom na oś "Hutnik"
Piękny dom z bali
Pokoje biurowo-usługowe do wynajmu
Dom z dużą działką ok Glogowa
Działki budowlane
Duża działka dla dewelopera
Duże mieszkanie do wynajmu
Budynek do wynajmu na przyjęcia, uroczys
Dwa domy działka inwestycyjnaMieszkanie 70,90m2 180.000 zł
Dom w Głogowie,ul.Lotników
Atrakcyjne mieszkanie 255 tys.
Działka w Szlichtyngowej okolice rynku
Działka w Szlichtyngowej okazyjna cena
Grunty rolne Przedmoście
Kawalerka do wynajęcia Kopernik
Mieszkanie do wynajęcia z garażem

---------------


------------

Zapraszamy: Stare Miasto ul. Starowałowa 1 

Dom w Sławie Śląskiej
Dom w Sobinie k/Polkowic
Piękna posiadłość w Krzekotówku
Mieszkanie 2 pokoje IV piętro
Dom na ul. Prusa w Głogowie
Domy w zabudowie bliźniaczej w SERBACH
Działka nieopodal Lasu W Głogówku
Dom w Starej Rzece
Dworek Głogowski
Mieszkanie w Polkowicach
Zapraszamy: Głogów , ul. Kołłątaja 22.  

Mieszkanie 34 mkw - Kopernik
Mieszkanie 3 pok. - Środmieście
Mieszkanie do wynajęcia - Stare Miasto
Mieszkanie 2 pokojowe - Kopernik
Nowy dom w Modłej
Mieszkanie do wynajęcia - Kopernik
Budynek produkcyny/magazyn
lokal do wynajęcia-Śrómieście
Działka w Wilkowie
Szeregowka w Środmieściu
Reklama
INFORMACJE
Z GMINY PĘCŁAWSzpital droższy o 4 miliony. Miasto wykupi udziały? Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
19.10.2019.   
19.10.2019.


Wraca temat sprzedaży połowy udziałów głogowskiego szpitala miastu. Powiat ma już wycenę. Placówka podrożała o kilka milionów złotych.

Wycena, którą wykonała firma Holox z Bielska Białej, wskazuje, że obecnie wartość Głogowskiego Szpitala Powiatowego wynosi 40 milionów złotych. To o 4 miliony więcej niż dwa lata temu, kiedy ostatni raz toczyły się rozmowy na temat sprzedaży miastu połowy udziałów w lecznicy. Wówczas do transakcji nie doszło, bowiem przeciwni zakupowi byli radni KW Jana Zubowskiego, którzy w poprzedniej kadencji mieli większość w Radzie Miejskiej.

Teraz sprawa wygląda zupełnie inaczej. Przewagę liczebną mają radni KW Rafaela Rokaszewicza wspólnie z Koalicją Obywatelską. Wówczas oba ugrupowania były za przejęciem połowy udziałów. Teraz nieoficjalnie mówi się, miasto wciąż jest zainteresowane wykupem. Na razie nie wiadomo jednak ile powiat zażyczyłby sobie za połowę udziałów w spółce. Na takie szczegóły trzeba jeszcze poczekać.

 
We wrześniu znów ubyło bezrobotnych Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
19.10.2019.   
19.10.2019.

Głogowski pośredniak poinformował o sytuacji bezrobocia na terenie powiatu głogowskiego. We wrześniu znów zarejestrowanych bezrobotnych było mniej.

W minionym miesiącu do Powiatowego Urzędu Pracy zgłosiło się więcej osób niż w sierpniu, ale jeszcze więcej osób znalazło zatrudnienie. Na koniec września zarejestrowanych było 2167 bezrobotnych. W porównaniu z ósmym miesiącem tego roku był to spadek o 113 osób. Jeśli porównamy to z analogicznym okresem w ubiegłym roku, to liczba osób zarejestrowanych w PUP była o 563 mniejsza.

Czytaj całość…
 
15-lecie głogowskiej uczelni Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
18.10.2019.   
18.10.2019.


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie świętuje w tym roku 15-lecie swojego istnienia. Uroczysta gala z tej okazji odbyła się gościnnie w Miejskim Ośrodku Kultury i została połączona z inauguracją roku akademickiego 2019/2020.

Po uroczystym ślubowaniu studentów I roku oraz wyróżnieniu licznego grona osób, które swoją pracą wpisały się w 15-lecie głogowskiej uczelni na scenie pojawiła się orkiestra Dziubek Band. To jej występ był artystyczną wisienka na torcie kryształowego jubileuszu PWSZ.

 
Wypadek i pożar w fabryce Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
18.10.2019.   
18.10.2019.

Wypadek i pożar fabryki był w scenariuszu drugiej części piątkowych ćwiczeń jednostek straży pożarnej PSP i OSP z pięciu powiatów.Po podaniu wody z rzeki na dużą odległość działania przeniosły się na strefę przemysłową w Głogowie.

Tu w okolicach byłej Fabryki Domów doszło do czołowego zderzenia dwóch osobówek. Poszkodowane osoby były zakleszczone we wrakach. Prowadzący ćwiczenia sprawdzali umiejętności z obsługi ciężkiego sprzętu i udzielania pierwszej pomocy. Pozostałe jednostki gasiły pożar i szukały poszkodowanych.

 
Na ćwiczenia zjechali z całego województwa Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
18.10.2019.   
18.10.2019.

Jednostki straży pożarnych z kilku powiatów uczestniczą dziś w wojewódzkich ćwiczeniach. Pierwsze działania prowadzone są na Biechowie i polegają na podaniu wody na dużą odległość. Jednostki powiatu głogowskiego, polkowickiego, górowskiego, Wrocławia i Jeleniej Góry rozstawione są na odcinku blisko 3 kilometrów.

– Woda z Odry jest podawana wężami wzdłuż ulicy Krochmalnej w kierunku wysypiska śmieci. Jednostki są rozstawione co kilkaset metrów zabezpieczając całą linię. Kolejnym zadaniem będzie podanie wody w przeciwnym kierunku do strefy przemysłowej przez kładkę nad torami – wyjaśnia rzecznik głogowskiej straży, Piotr Durał.

W programie piątkowych działań jest również symulacja wypadku na terenie byłej Fabryki Domów w okolicach strefy przemysłowej.

 
Dwa dni rywalizacji sportowej Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
18.10.2019.   
18.10.2019.
25 i 26 października w Hali Widowiskowo-Sportowej w Głogowie odbędzie się już trzecia edycja turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski Bocci. Polska liga zachęca do udziału w rozgrywkach tak zawodników, jak i kibiców.

Rozpoczęcie rozgrywek w sobotę w ramach I i II ligi już o godzinie 9:00, oficjalne rozpoczęcie tego dnia to godzina 12:15, a jest połączone z występem Głogowskiej Rewii Graffiti. Mecze ćwierć i półfinałowe odbędą się dzień później, w niedzielę. Całość uzupełni turniej open. Uhonorowanie najlepszych z zawodników przewidziano na godzinę 15:00, 26 października.
Czytaj całość…
 
Karambol koło Smardzowa Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
17.10.2019.   
17.10.2019.

Gwałtowne hamowanie w połączeniu z jazdą na zderzak była powodem dzisiejszej kolizji na drodze wojewódzkiej nr 329. Na wysokości Smardzowa zderzyły się trzy osobówki. Rozbite pojazdy przez ponad godzinę blokowały jeden pas jezdni. Ruch do czasu ich usunięcia odbywał się na tym odcinku wahadłowo.

Policja przypomina o dostosowaniu prędkości do panujących warunków a przy jeździe w kolumnie do zachowania odległości, która pozwoli nam wyhamować w przypadku gwałtownego hamowania poprzedzających nas pojazdów.

Czytaj całość…
 
PIERWSZY SKLEP TK MAXX W LUBINIE JUŻ OTWARTY! Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
17.10.2019.   
17.10.2019.

W czwartek 17 października o g. 10:00 sieć sklepów TK Maxx powiększyła się o kolejną lokalizację! Najnowszy TK Maxx został otwarty w Lubinie w CH Cuprum Arena przy ul. Gen. W. Sikorskiego 20, gdzie już od dziś klienci codziennie mogą poszukiwać perełek od znanych marek i projektantów w cenach do 60% niższych od regularnych cen sprzedaży w Polsce i na świecie!

Ekscytujące okazje, dostawy nowych produktów aż kilka razy w tygodniu oraz znane marki dostępne na wyciągnięcie ręki sprawiły, że otwarcie sklepu w Lubinie cieszyło się wyjątkowym zainteresowaniem i przyciągnęło prawdziwe tłumy! Poszukiwacze modowych i wnętrzarskich skarbów, przekonali się, że w sześciu działach TK Maxx dostępne są jedyne w swoim rodzaju produkty. Klienci, przygotowujący się do jesienno-zimowego sezonu, wybierali wełniane płaszcze, jesienne kurtki, skórzane obuwie oraz modne akcesoria utrzymane w trendach nadchodzącego sezonu, które idealnie uzupełnią ich stylizacje. Z kolei miłośnicy wnętrz sięgali po kolorowe koce i narzuty, zapachowe świece oraz dodatki, które nadadzą niepowtarzalnego charakteru ich wnętrzom!

Czytaj całość…
 
Przyjdź, pomagaj i baw się Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
17.10.2019.   
17.10.2019.
Festyn charytatywny pod hasłem „Razem możemy więcej” jest dedykowany ośmioletniej Ani, mieszkance Żar. 19 października między godziną 10:00, a 18:00 wszyscy chętni do pomocy mogą zrobić wiele dobrego.

Ania Balcerska to drugie dziecko w Polsce, które urodziło się z chorobą metaboliczną AADC. Dziewczynka nie trzymała sztywno główki, nie siedziała, co kilka dni miewała napady trwające nawet do ośmiu godzin. Przeszła operację, która polegała na wszczepieniu brakującego genu do mózgu. Aktualnie stan dziewczynki ulega dużej poprawie. Potrzebna jest rehabilitacja, a za dwa lata czeka ją kolejny etap operacji, po której ma nawet szansę wstać z wózka.

To od nas zależy, jak wiele serca i niezbędnych środków finansowych przekażemy tej młodej dziewczynie. Oprócz zbiórki finansowej do puszek wolontariuszy, pomóc można także poprzez przekazanie środków pielęgnacyjnych, jak chusteczki nawilżane, kremy pielęgnacyjne czy żele do kąpieli.

Czytaj całość…
 
Bezpłatne testy anty-HCV dla mieszkańców Dolnego Śląska Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
16.10.2019.   
16.10.2019.

Kilka kropli krwi i 15 minut. Tylko tyle wystarczy, aby sprawdzić, czy nie jesteśmy zakażeni HCV, wirusem wywołującym zapalenie wątroby typu C (WZW C). W 2018 roku chorobę tę wykryto u 371 osób w województwie dolnośląskim.1 Nieleczona może doprowadzić do rozwoju marskości, a nawet raka wątroby – są to jedne z najpoważniejszych konsekwencji zakażenia HCV. Odpowiednio wczesne wykrycie wirusa i jego leczenie, którego skuteczność jest bliska 100%, może przed tym uchronić.

We wszystkich punktach pobrań ALAB laboratoria można bezpłatnie wykonać test anty-HCV oraz dalszą, bezpłatną diagnostykę w kierunku zakażenia wirusem, jeśli wynik pierwszego z testów będzie dodatni. Testy dostępne są do końca roku lub wyczerpania zapasów.

Czytaj całość…
 
Renta rodzinna  nie taka niska Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
16.10.2019.   
16.10.2019.
Śmierć bliskiej osoby to zawsze bardzo trudne przeżycie dla najbliższych członków rodziny a niekiedy także początek kłopotów finansowych. Minimalna renta rodzinna wynosi 1100 zł brutto, ale jeśli jest do niej uprawnionych kilka osób – kwota jest dzielona. Najwyższa na Dolnym Śląsku renta rodzinna wynosi 9 128,22 zł brutto i jest wypłacana w Legnicy, we Wrocławiu najwyższa z rent to kwota 7 670,10, a w Wałbrzychu 7 150,45 zł.

Renta rodzinna ma na celu finansowe wsparcie dla dzieci, małżonków i rodziców jednak nie zawsze można ją dostać. Kwota tego świadczenia podlega podziałowi na równe części między osoby uprawnione do renty. Zasadniczym warunkiem jest, by osoba zmarła miała w chwili śmierci ustalone prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy lub spełniała warunki wymagane do uzyskania jednego z tych świadczeń.
Czytaj całość…
 
Przybył: To nowy rekord naszej drużyny Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
15.10.2019.   
15.10.2019.

12:0 to rekordowe zwycięstwo kobiecego Chrobrego Głogów, odkąd ten rywalizuje w 3 lidze. Takim wynikiem zakończyło się wyjazdowe spotkanie dziewczyn z Polonią Środa Śląska. - Wyniki cieszą, ale przed nami jeszcze sporo ciężkiej pracy i myślę, że zawodniczki są tego świadome - tonował trener obecnie trzeciej w tabeli drużyny Artur Przybył.

- Gratuluję swoim zawodniczkom bardzo wysokiego zwycięstwa - mówił trener Artur Przybył. - W pierwszej połowie, mimo czterech zdobytych bramek, graliśmy bardzo niedokładnie, a skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Cieszę się, że dziewczyny wzięły do siebie uwagi w przerwie i druga połowa wyglądała zdecydowanie lepiej, nasza gra była bardziej dojrzała, a zawodniczki bardzo dobrze wywiązywały się ze swoich zadań. Potwierdzeniem tego były kolejne trafienia, a determinacji nie zabrakło nawet w ostatnich minutach. Wyniki cieszą, ale przed nami jeszcze sporo ciężkiej pracy i myślę, że piłkarki są tego świadome. Zawodniczkom Polonii również należą się brawa za walkę do końca mimo bardzo niekorzystnego wyniku. Tak duży rezultat to nowy rekord naszej drużyny. Poprzednim było zwycięstwo 9:1 z LUKS Ziemia Lubińska.

Czytaj całość…
 
Kierowca wydmuchał blisko 2 ,5 promila Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
15.10.2019.   
15.10.2019.

2,4 promila alkoholu miał podczas badania, 51 – letni kierowca kierowca ciągnika siodłowego który przyjechał na teren Huty Miedzi w Głogowie aby zatankować do cysterny ciekły azot. Podejrzany stan kierowcy został zauważony przez służby ochrony. 51 – letni kierowca, obywatel Ukrainy, został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Mimo powszechnej wiedzy i świadomości konsekwencji jakie mogą być skutkiem siadania za kierownicą w stanie nietrzeźwym, wciąż nie brakuje ludzi bez wyobraźni. Szczególnie dziwi brak wyobraźni zawodowego kierowcy, przewożącego niebezpieczne ładunki.

Czytaj całość…
 
Ewa Drozd bez mandatu? Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
14.10.2019.   
14.10.2019.
Wiele wskazuje na to, że Głogów będzie miał jednego reprezentanta w polskim Sejmie. To Wojciech Zubowski, który startował z list Prawa i Sprawiedliwości. Ewa Drozd nie uzyskała mandatu.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości otrzymali łącznie 44,28% wszystkich głosów. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,16%. To wyniki podobne do tych prezentowanych w całym kraju. Inaczej prezentują się jednak wyniki pozostałych komitetów. Co prawda Lewica znajduje się na podium, ale z wyższym wynikiem - 16,69%. Na czwartym miejscu w powiecie głogowskim znalazła się Konfederacja Wolność i Niepodległość (5,29%) a na piątym miejscu znaleźli się kandydaci PSL-u Koalicji Polskiej startujący razem z Kukiz'15 (5,07%). Bezpartyjni Samorządowcy mieli nie co ponad 2,5% poparcia.

Czytaj całość…
 
PiS górą, porażka KO. Tylko Zubowski w Sejmie Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
14.10.2019.   
14.10.2019.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu w głosowaniu ogólnokrajowym. Nie inaczej było w powiecie głogowskim, gdzie partia Jarosława Kaczyńskiego zdeklasowała rywali.

Wojciech Zubowski będzie jedynym przedstawicielem Głogowa w polskim Sejmie kadencji 2019-2023. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości osiągnął piąty wynik na liście swojej partii z liczbą 12 868 głosów. Najlepszy wynik uzyskała Elżbieta Witek (w całym okręgu - 46 171 głosów). Do Sejmu na pewno na kolejną kadencję nie dostała się Ewa Drozd. Koalicja Obywatelska otrzymała trzy mandaty, a głogowianka miała czwarte miejsce na liście (9 671 głosów).

Czytaj całość…
 
Ewa Drozd bez mandatu? Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
14.10.2019.   
14.10.2019.
Wiele wskazuje na to, że Głogów będzie miał jednego reprezentanta w polskim Sejmie. To Wojciech Zubowski, który startował z list Prawa i Sprawiedliwości. Ewa Drozd nie uzyskała mandatu.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości otrzymali łącznie 44,28% wszystkich głosów. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,16%. To wyniki podobne do tych prezentowanych w całym kraju. Inaczej prezentują się jednak wyniki pozostałych komitetów. Co prawda SLD znajduje się na podium, ale z wyższym wynikiem - 16,69%. Na czwartym miejscu w powiecie głogowskim znalazła się Konfederacja Wolność i Niepodległość (5,29%) a na piątym miejscu znaleźli się kandydaci PSL-u Koalicji Polskiej startujący razem z Kukiz'15 (5,07%). Bezpartyjni Samorządowcy mieli nie co ponad 2,5% poparcia.
Czytaj całość…
 
Makabryczne odkrycie na torach Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
13.10.2019.   
13.10.2019.

Makabrycznego odkrycia rozćwiartowanych zwłok dokonali około 9:00 pracownicy kolei – służba techniczna. Wprowadzona została komunikacja zastępcza.

Zwłoki znaleziono na 86 kilometrze linii Grębocice – Rudna-Gwizdanów, w okolicach wsi Retków (gm. Grębocice). Pasażerowie udający się z Głogowa w stronę Wrocławia muszą liczyć się ze sporymi opóźnieniami. Ruch pociągów na odcinku Grębocice - Rudna Gwizdanów został wstrzymany do odwołania. Spółki Przewozy Regionalne - Polregio oraz PKP IC uruchomiły zastępczą komunikację autobusową.

 
Laureaci Konkursu Ambasador Polski 2019 wybrani! Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
12.10.2019.   
12.10.2019.

Znamy już wyniki zorganizowanego przez KGHM S.A. Plebiscytu "Ambasador Polski 2019". Zwycięzców konkursu objętego Patronatem Honorowym Prezydenta RP poznaliśmy 12 października br. podczas zorganizowanej w Warszawie uroczystej gali z udziałem Wiceprezesa Rady Ministrów Piotra Glińskiego oraz Kapituły konkursu na czele z jej przewodniczącym – Prezesem Zarządu KGHM Marcinem Chludzińskim.

Poprzez Plebiscyt „Ambasador Polski” chcemy wyróżnić Polaków, którzy swoim talentem, pasją i codzienną ciężką pracą kreują i wzmacniają wizerunek Polski jako nowoczesnego, szybko rozwijającego się kraju o dużym potencjale, którego obywatele osiągają sukcesy w różnych dziedzinach życia społecznego, naukowego i kulturalnego. Zainteresowanie konkursem przekroczyło nasze oczekiwania. Cieszę się, że internauci nadesłali tyle zgłoszeń. Jako przewodniczący Kapituły chciałbym również podkreślić, że wybór zwycięzców był niezwykle trudny – powiedział Prezes Zarządu KGHM Marcin Chludziński.

Czytaj całość…
 
Lista przestępstw na ponad 70 tysięcy Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
11.10.2019.   
11.10.2019.

Głogowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego, zatrzymali 47 – letniego mężczyznę, podejrzanego o włamania do sklepów ze sprzętem RTV na terenie Głogowa, Zielonej Góry i Wschowy. Mężczyzna został zatrzymany w Legnicy. Kradł przede wszystkim drogie smartfony i sprzęt komputerowy, powodując straty w wysokości 71 365 złotych.

47 – latek, nie miał stałego miejsca zamieszkania. Jest recydywistą i odpowiadał już karnie za podobne przestępstwa. Policjanci ustali, że zamieszkiwał w Legnicy, ale często podróżował i wtedy dokonywał włamań. Zarzuty jakie usłyszał nie zamykają listy jego przestępstw, która jest sprawdzana i weryfikowana.

Czytaj całość…
 
Darmowe kursy językowe dla głogowian i nie tylko Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
11.10.2019.   
11.10.2019.
Projekt "Znajomość języków i obsługi komputera furtką do większych szans na rynku pracy" zakłada pomoc w nauce języków obcych Polakom w różnym wieku. Także głogowianom,

Bezpłatne kursy są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Socjalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Mogą w nich uczestniczyć osoby od osiemnastego do pięćdziesiątego roku życia, posiadające wykształcenie maksymalnie ponadgimnazjalne, zamieszkujące w rozumieniu kodeksu cywilnego na terenie Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji. Dotyczy to Głogowa oraz ościennych gmin, m.in. Kotla, Jerzmanowa, Pęcław czy Żukowice.

Czytaj całość…
 

«« start « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna » koniec »»

Pozycje :: 1 - 24 z 465

Reklama

Cena 4600 zł za m2 brutto

Nowe, bezczynszowe mieszkania u zbiegu ulic Kossaka i Budowlanych, budowane w energooszczędnej technologii, winda, miejskie ogrzewanie, miejsca postojowe w garażu


Reklama

Głogowskie linki

więcej linków >>

Ostatnio w galerii...

Skanery

Skaner Kaspersky Lab
Skaner MKS
Skaner Panda Software
Skaner Symatec
Polityka Prywatności GPI
Informujemy, że Portal GPI korzysta z tzw. plików cookies (ciasteczka) aby umożliwić prawidłowe działanie stron Głogowskiego Portalu Informacyjnego.
Więcej informacji o plikach cookies dostępne jest TUTAJ. Klikając przycisk "AKCEPTUJĘ" zgadzasz się na używanie plików cookies.