Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji
,

Reklama

Reklama

WYDARZENIA


MZKS Chrobry

MAPA GŁOGOWA

GŁOGOWSKIE NIERUCHOMOŚCI


MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA
MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ
DOMY NA SPRZEDAŻ
LOKALE NA SPRZEDAŻ
LOKALE DO WYNAJĘCIA
HALE NA SPRZEDAŻ
OBIEKTY NA SPRZEDAŻ
TYLKO U NAS, Dom w Głogowie, Paulinów
TYLKO U NAS, Dom w miejscowości Jaczów
NOWA INWESTYCJA DEWELOPERSKAKamienica Stare Miasto - okazja
Dom na oś "Hutnik"
Piękny dom z bali
Pokoje biurowo-usługowe do wynajmu
Dom z dużą działką ok Glogowa
Działki budowlane
Duża działka dla dewelopera
Duże mieszkanie do wynajmu
Budynek do wynajmu na przyjęcia, uroczys
Dwa domy działka inwestycyjnaMieszkanie 70,90m2 180.000 zł
Dom w Głogowie,ul.Lotników
Atrakcyjne mieszkanie 255 tys.
Działka w Szlichtyngowej okolice rynku
Działka w Szlichtyngowej okazyjna cena
Grunty rolne Przedmoście
Kawalerka do wynajęcia Kopernik
Mieszkanie do wynajęcia z garażem

---------------


-------------

Zapraszamy: Stare Miasto ul. Starowałowa 1 

Dom w Sławie Śląskiej
Dom w Sobinie k/Polkowic
Piękna posiadłość w Krzekotówku
Mieszkanie 2 pokoje IV piętro
Dom na ul. Prusa w Głogowie
Domy w zabudowie bliźniaczej w SERBACH
Działka nieopodal Lasu W Głogówku
Dom w Starej Rzece
Dworek Głogowski
Mieszkanie w Polkowicach
Zapraszamy: Głogów , ul. Kołłątaja 22.  

Mieszkania deweloperskie Złota Podkowa
Mieszkania deweloperskie Piastów
Mieszkanie do wynajęcia - Stare Miasto
Mieszkanie do wynajęcia Śródmieście
Mieszkanie 3 pok. - Środmieście
Nowy dom w Modłej
Budynek produkcyny/magazyn
lokal do wynajęcia-Śrómieście
Działka w Wilkowie
Szeregowka w Środmieściu
Ogłoszenie
INFORMACJE
Z GMINY PĘCŁAWPolicja: zakaz przemieszczania się dotyczy też motocyklistów Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
06.04.2020.   
06.04.2020.

Pomimo obostrzeń motocykliści wyruszyli w miniony słoneczny weekend na wycieczki. Jeden z nich po pościgu został zatrzymany w Rabce-Zdroju. Grozi mu do pięciu lat więzienia i 30 tys. zł grzywny – poinformowała małopolska policja.

"Policjanci cały czas apelują o pozostanie w domach i stosowanie się do nowych przepisów i obostrzeń. Niestety, nie wszyscy wzięli sobie do serca te apele i w weekend wyruszyli na motocyklowe wycieczki, tak jak 35-letni nowosądeczanin, który uciekał przed policjantami, nie posiadał prawa jazdy, miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany" – powiedział rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Czytaj całość…
 
Kończy się termin wypłacania renty? Nie musisz iść do ZUS Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
06.04.2020.   
06.04.2020.

Orzeczenia lekarskie w czasie epidemii zachowują ważność to oznacza, że orzeczenie wydane przez lekarza orzecznika albo komisję lekarską o niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji, którego termin upływa w okresie epidemii, zachowuje ważność przez następne trzy miesiące.

- Osoby, które czekają na przedłużenie renty z tytułu niezdolności do pracy, świadczenia 500+ dla osób niesamodzielnych, czy świadczenia rehabilitacyjnego mogą być spokojne. Orzeczenia wydane przez lekarzy orzeczników ZUS, których ważność upływa w czasie epidemii, z automatu wydłużą się o kolejne 3 miesiące – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.
Czytaj całość…
 
Nowe zatrzymania Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
06.04.2020.   
06.04.2020.

Głogowscy policjanci w związku z posiadaniem narkotyków zatrzymali w ostatnich dniach cztery osoby. 25 – letni mieszkaniec powiatu wschowskiego miał przy sobie ponad 30 porcji amfetaminy. U zatrzymanych w czasie weekendu trzech głogowian - policjanci ujawnili prawie 30 porcji amfetaminy i metamfetaminy. Najmłodszy z nich miał 17 lat. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności

 
Transmisje prosto z Kolegiaty Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
06.04.2020.   
06.04.2020.

W kościele katolickim rozpoczyna się właśnie Wielki Tydzień. W tym roku wierni jednak nie mogą uczestniczyć w liturgii osobiście. Dlatego w Kolegiacie przygotowano transmisje online.

Uroczystości Triduum Paschalnego to ważne dni w roku dla każdego katolika. Dlatego obostrzenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały, że tegoroczne święta Wielkiej Nocy, będą miały niecodzienny charakter. Pomóc w duchowym przeżywaniu świąt mają transmisje telewizyjne i radiowe. W Kolegiacie przygotowano specjalne transmisje online.

Czytaj całość…
 
Szumiata: Wykonawca rozpoczął już prace zasadnicze w terenie Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
06.04.2020.   
06.04.2020.

Wreszcie pojawił się sprzęt i nowy wykonawca rozpoczął roboty na niedokończonym odcinku budowy S3 między węzłami Kaźmierzów a Lubin Północ.

Prace na feralnym odcinku S3 między Polkowicami a Lubinem miały ruszyć w połowie marca, bo wtedy kończył się tzw. sezon zimowy. Ruszyły w minioną środę, 1 kwietnia. W informacji na stronie dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad czytamy, że w tzw. okresie zimowym trwały prace dokumentacyjne i podpisywane były umowy z podwykonawcami.

Wykonawca rozpoczął już prace zasadnicze w terenie – informuje Magdalena Szumiata, rzeczniczka dolnośląskiego oddziału GDDKiA. – Trwa m. in. frezowanie nawierzchni, prowadzone są prace na obiektach mostowych, a na drodze technologicznej przygotowywany jest odcinek próbny.

Czytaj całość…
 
MZ: 268 nowych zakażeń koronawirusem, łącznie 4102, dziesięć osób zmarło Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
05.04.2020.   
05.04.2020.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 268 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i o kolejnych dziesięciu zgonach. Zakażenie wykryto dotąd u 4102 osób, z których 94 zmarły.

Czytaj całość…
 
Uwaga na oszustów ! Wykorzystujących epidemię koronawirusa Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
05.04.2020.   
05.04.2020.

Przestępcy kontaktują się telefonicznie udając krewnego, który obecnie przebywa w szpitalu na leczeniu z powodu zakażeniem koronawirusem.  Następnie ofiary są informowane o konieczności niezwłocznego pokrycia kosztów leczenia poprzez zdeponowanie gotówki, przekazanie jej lub innych kosztowności „przedstawicielom szpitala”, którzy pojawią się pod adresem ofiary.

W innych przypadkach przestępcy podający się za urzędników służby zdrowia dzwonią z  prośbą o podanie danych osobowych pod „legendą” wywiadu i sprawdzania  osób, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi. W przeciwieństwie do prawdziwych urzędników, oszuści zwykle proszą ofiary o dane bankowe w celu rzekomej weryfikacji.

Czytaj całość…
 
Drogowcy na moście, przyblokowali wjazd do miasta Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
04.04.2020.   
04.04.2020.

 


W sobotni poranek drogowcy pojawili się na moście nad Starą Odrą w ciągu drogi krajowej nr 12. Zaplanowane na kilka godzin prace polegały na wymianie nawierzchni na całej jego długości. Ruch w tym czasie odbywał się wahadłowo i kierowali nim wyznaczeni do tego pracownicy. Nie udało się uniknąć korków, mimo mniejszego niż zwykle ruchu.

 
Tymczasowy zakaz wstępu do lasów od piątku Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
03.04.2020.   
03.04.2020.

 

Od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu.Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

- Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r.  w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dyrektor generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie - czytamy w komunkacie Ministerstwa Środowiska.

Czytaj całość…
 
Uwaga! Dobór do służby w Policji Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
03.04.2020.   
03.04.2020.

Do odwołania wprowadzono możliwość składania przez kandydatów do służby w Policji dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 ustawy o Policji, wyłącznie drogą pocztową na adres: Komenda Powiatowa Policji w Głogowie, Zespół Kadr i Szkolenia ul. Obrońców Pokoju 17, 67-200 Głogów. Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu, do odwołania, zawieszone są pozostałe czynności przeprowadzane w ramach postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

 
W ZUS załatwisz wszystko przez Internet Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
03.04.2020.   
03.04.2020.

 

Możliwość kontaktowania się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych bez wychodzenia z domu jest szczególnie przydatna w obecnej sytuacji, gdy mamy ograniczone możliwość przemieszczania się. Komputer i Internet wystarczą żeby skorzystać z możliwości jakie daje przedsiębiorcom „tarcza antykryzysowa” czyli złożyć wniosek o zwolnienie z płatności składek, zawnioskować o wypłatę postojowego, zawrzeć układ ratalny czy zadać pytanie konsultantom.

Żeby to było możliwe trzeba po prostu założyć sobie konto na platformie internetowej PUE ZUS.

Czytaj całość…
 
Kolejne laboratorium bada testy na obecność wirusa COVID-19 Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
03.04.2020.   
03.04.2020.

 

Kolejna placówka medyczna przyjmować będzie pochodzące z Dolnego Śląska testy na obecność koronawirusa. Mowa o laboratorium w Dreźnie, które nasz partnerski region Saksonia udostępnił w ramach porozumienia marszałka Cezarego Przybylskiego oraz premiera landu Michaela Kretschmera.

Dzięki bezpłatnej współpracy każdego dnia badanych będzie około 200 próbek pochodzących z Dolnego Śląska. To kolejne laboratorium, które pomaga diagnozować zakażonych wirusem COVID-19 w regionie. Próbki dowożone będą przez sanepid, a wyniki otrzymywać będziemy drogą mailową jeszcze tego samego dnia. Kooperacja jest efektem wieloletniej doskonałej współpracy Dolnego Śląska i Wolnego Państwa Saksonia.

Czytaj całość…
 
To już piąty potwierdzony przypadek Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
03.04.2020.   
03.04.2020.

Młody mężczyzna, mieszkaniec powiatu głogowskiego to kolejny przypadek potwierdzony laboratoryjnie zakażenia koronawirusem. O trzy osoby zwiększyła się liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym a o 25 zmniejszyła się liczba osób objętych kwarantanną domową.

 
Areszt za znęcanie i groźby Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
03.04.2020.   
03.04.2020.

 

Na 3 miesiące trafił do aresztu 37 – letni mieszkaniec powiatu głogowskiego. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką. Był również agresywny wobec swojej rodziny. Podejrzany działał w warunkach recydywy i grozi mu kara nawet 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Czytaj całość…
 
Posypały się mandaty Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
03.04.2020.   
03.04.2020.

Od 1 kwietnia obowiązują obostrzone przepisy w walce z epidemią koronawirusa. W związku z zagrożeniem policjanci restrykcyjnie egzekwują nowe zasady. Tylko w ciągu pierwszych dwóch dni ukarano mandatami w wysokości kilkuset złotych 16 osób lekceważących zdrowie swoje oraz innych osób.

Kary dotyczyły osób gromadzących się w grupach i ostentacyjnie łamiących zasady sanitarne. Policjanci kontrolują ulice miasta, tereny rekreacyjne, parki i skwery. Sprawdzają również sklepy oraz ich okolice zwracając uwagę na przestrzeganie przepisów o ilości kupujących. Kontroli podlegają osoby przemieszczające się samochodami oraz komunikacją publiczną i przewozami pracowniczymi. Głogowscy policjanci stanowczo egzekwują również przypadki łamania zasad kwarantanny.

Czytaj całość…
 
Policja apeluje o rozwagę Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
02.04.2020.   
02.04.2020.

1 kwietnia na drodze nr 329 w miejscowości Jaczów doszło do kolizji dwóch pojazdów. Kierowca samochodu ciężarowego marki Iveco omijając stojący na poboczy samochód osobowy Skoda, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do kolizji.

- Do wszystkich kierowców zwracamy się z apelem o rozwagę i wyobraźnię na drodze. Pośpiech nie jest najlepszym doradcą. Każdy kierowca musi być za kierownicą maksymalnie skoncentrowany i przewidywać skutki zachowań swoich oraz innych uczestników ruchu drogowego - informuje Oficer prasowy, KPP w Głogowie, podinsp. Bogdan Kaleta.

Czytaj całość…
 
Zaczęli od frezowania S3 Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
02.04.2020.   
02.04.2020.

 

Pierwsze maszyny i pracownicy nowego wykonawcy odcinka S3 Lubin - Polkowice przystąpili do prac. Po zakończeniu okresu zimowego prace miały ruszyć 15 marca. Tak się jednak nie stało.

- Na obiektach mostowych jest frezowania nawierzchnia. Nadal realne jest planowane w połowie roku przełożenie ruchu z drogi tymczasowej, na przynajmniej jedną jezdnię trasy głównej S3- zapewnia przedstawiciel GDiKA.

Umowa na dokończenie 14,5-kilometrowego odcinka na węźle Kaźmierzów - Lubin Północ Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w listopadzie z konsorcjum firm: Mota-Engil Central Europe (jako lider), Masfalt oraz Drogomex.

Czytaj całość…
 
Firma CCC chce się wycofać ze sponsorowania grupy kolarskiej Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
02.04.2020.   
02.04.2020.

Zapowiedział to podczas telekonferencji przewodniczący Rady Nadzorczej Dariusz Miłek. Powodem jest trudna sytuacja ekonomiczna spowodowana pandemią koronawirusa.

- Firma musi się z tego wycofać w miarę po małych kosztach, bo kolarze nie świadczą usług – powiedział Miłek, cytowany przez portal Money.pl. Dodał, że cięcia finansowe trzeba będzie dokonywać „nie scyzorykiem, a siekierą”.

Szczegółów dotyczących przyszłości kolarzy nie ujawniono, ale firma, jedna z większych w Europie na rynku obuwniczym, nie ukrywa, że czekają ją trudne dni. W wydanym w czwartek komunikacie poinformowała, że zakończyła pierwszy kwartał z przychodami o 9 proc. niższymi niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Czytaj całość…
 
Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
02.04.2020.   
02.04.2020.

 

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym, którego pomysłodawcą jest strażak Paweł Woźniak. Prace pt. „Służby ratunkowe w oczach dziecka w walce z koronawirusem” można zgłaszać w formie zdjęcia do 30 kwietnia.

Wszystkie prace zostaną ocenione w pięciu kategoriach: przedszkolnej, klas I-III oraz klas IV-VIII szkół podstawowych,  szkół średnich i szkół specjalnych.

Czytaj całość…
 
3 mln zł dla Pogotowia Ratunkowego Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
02.04.2020.   
02.04.2020.

Po rozpoznaniu potrzeb poszczególnych jednostek medycznych samorząd województwa rozdzielił środki z Dolnośląskiego Pakietu dla Ochrony Zdrowia pomiędzy szpitale. Warte ponad 40 milionów złotych wsparcie pozwoli m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu i środków ochrony osobistej dla lekarzy i ratowników.

 - Rolą samorządu jest troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. To dlatego już w  pierwszych dniach kryzysu związanego z epidemią wirusa COVID-19 z inicjatywy Zarządu Województwa utworzyliśmy Dolnośląski Pakiet Wsparcia dla Ochrony Zdrowia. Dzięki tej inicjatywie dolnośląskie szpitale i pogotowia ratunkowe zostaną wsparte kwotą ponad 40 milionów złotych, dzięki którym trafi do nich specjalistyczny sprzęt niezbędny do skutecznej walki z epidemią  – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Czytaj całość…
 

«« start « poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna » koniec »»

Pozycje :: 1 - 24 z 846

Reklama

Cena 4600 zł za m2 brutto

Ostatnie, nowe, bezczynszowe mieszkania u zbiegu ulic Kossaka i Budowlanych, budowane w energooszczędnej technologii, winda, miejskie ogrzewanie, miejsca postojowe w garażu

Reklama

Głogowskie linkiwięcej linków >>

Ostatnio w galerii...

Skanery

Skaner Kaspersky Lab
Skaner MKS
Skaner Panda Software
Skaner Symatec
Informujemy, że Portal GPI korzysta z tzw. plików cookies (ciasteczka) aby umożliwić prawidłowe działanie stron Głogowskiego Portalu Informacyjnego.
Więcej informacji o plikach cookies dostępne jest TUTAJ. Klikając przycisk "AKCEPTUJĘ" zgadzasz się na używanie plików cookies.