Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji
,

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

WYDARZENIA


Reklama

MZKS Chrobry

MAPA GŁOGOWA

GŁOGOWSKIE NIERUCHOMOŚCI


Kopernik, 2 pokoje, 43 m² okazja
Hutnik, 3 pokoje, 46 m², okazja
Hutnik, 3 pokoje, 51 m²,
Złota Podkowa, 2 pokoje, 43 m²
Złota Podkowa, 3 pokoje, 63 m²
ul. Wojska Polskiego, 3 pokoje 49 m²
Stare Miasto, Antresola, 75 m², 195 tyś
ul. Obrońców Pokoju, 1 pokój, 30 m²
Na sprzedaz dom w Głogowie
Dom koło SławyKamienica Stare Miasto - okazja
Dom na oś "Hutnik"
Piękny dom z bali
Pokoje biurowo - usługowe do wynajmu
Tanio dom obrzeża Głogowa
Działki budowlane
KOmfortowy dom w Sławie -okazja!
Mieszkanie jak w domku
Budynek do wynajmu na przyjęcia, uroczys
Rozpoczęta budowa tanioMieszkanie 70,90m2 180.000 zł
Dom w Głogowie,ul.Lotników
Atrakcyjne mieszkanie 255 tys.
Działka w Szlichtyngowej okolice rynku
Działka w Szlichtyngowej okazyjna cena
Grunty rolne Przedmoście
Kawalerka do wynajęcia Kopernik
Mieszkanie do wynajęcia z garażem

-----------


---------

Zapraszamy: Stare Miasto ul. Starowałowa 1 

Dom w Sławie Śląskiej
Mieszkanie na ul HERKULESA
Dom na ul. Prusa w Głogowie
Działka nieopodal Lasu W Głogówku
Dworek Głogowski
Dom w Kliszowie
Mieszkanie w Głogowie na AL. Wolności
Piękny dom w RADWANICACH
Działka w centrum SERBÓW
Dom u zbud.bliźniaczej w Szlichtyngowej
Zapraszamy: Głogów , ul. Kołłątaja 22.  

Dom na osiedlu Słonecznym - 122m2
Mieszkanie Złota Podkowa - 3 pokoje
Mieszkanie na Starym Mieście - 79mk
Pawilon Osiedle Kopernik - NISKA CENA!
Mieszkanie Śródmieście 58 m2
Dom do wynajęcia
Mieszkanie do wynajęcia - ul. Poczdamska
Działka bud. w miejs. Lipin gm.Radwanice
Dom w zab.bliźniaczej w Radwanicach
Dom w Grochowicach - 165 tys.
www.openhouse.com.pl 

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ
WYKOŃCZENIE POD KLUCZ
NOWE MIESZKANIA DEWELOPERSKIE
MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ
DOMY NA SPRZEDAŻ
MIESZKANIA NA WYNAJEM
LOKALE NA WYNAJEM
KREDYTY HIPOTECZNE I GOTÓWKOWE
DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ
SKUP NIERUCHOMOŚCI
Reklama
INFORMACJE
Z GMINY PĘCŁAWDzień Pracownika Socjalnego Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
14.11.2018.   
14.11.2018.

Na co dzień zmagają się z życiowymi i finansowymi problemami oraz osobistymi dramatami swoich podopiecznych. Oferują im wsparcie i pomagają wyjść na prostą. W dniu swojego święta mogli na chwilę zapomnieć o zawodowych zmaganiach i nabrać dystansu do szarej rzeczywistości. Mowa o głogowskich pracownikach socjalnych, którzy bawili się razem podczas uroczystej gali organizowanej przez miasto i Starostwo Powiatowe. Mówi Karina Taudul dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Do udziału w uroczystej gali zaproszono wszystkich pracowników z gminnych, miejskich i powiatowych jednostek pomocowych. W sumie to ponad czterysta pięćdziesiąt osób.
 
Przypomnieli o szerokiej ofercie wsparcia Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
19.10.2018.   
19.10.2018.
Trwały pięć dni a program wypełniły liczne warsztaty, konsultacje, prezentacje jednostek i bezpłatne badania. Mowa o kolejnej edycji Powiatowych Targów dla Osób Niepełnosprawnych i Seniorów. Swoją ofertę i drzwi szeroko otworzyło kilkadziesiąt stowarzyszeń, działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Tygodniowy program zwieńczyły piątkowe warsztaty integracyjne i pokazy sprzętu rehabilitacyjnego w Zespole Szkół Szkolno-Wychowawczych w Głogowie. 
Szpital z nowymi akredytacjami dla lekarzy rezydentów i dotacją na zakupy sprzętu dla SOR Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
28.09.2018.   
28.09.2018.

Blisko roczne starania zarządu Głogowskiego Szpitala Powiatowego oraz osobiste rozmowy Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka i Prezesa GSP Edwarda Schmidta z wiceministrem zdrowia Zbigniewem Królem zostały uwieńczone sukcesem. Wczoraj umieszczono na stronach  Ministerstwa Zdrowia informację o przyznaniu naszemu szpitalowi akredytacji i miejsc szkoleniowych dla dwóch rezydentów w oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. - Uzyskaliśmy możliwość przyjęcia i szkolenia młodych lekarzy, którzy ucząc się będą wykonywali świadczenia medyczne dla naszych Pacjentów.Szpital nasz powraca do grona tych najlepszych podmiotów medycznych, które oprócz leczenia mają uprawnienia do kształcenia nowych pokoleń lekarzy specjalistów - informuje Jarosław Dudkowiak, starosta głogowski.

W piątek Zarząd Szpitala w obecności Starostów Jarosława Dudkowiaka i Wojciecha Boreckiego oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia  Zbigniewa Króla podpisał umowę na przyznanie kolejnego dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Chodzi o środki na realizację projektu zakupu sprzętu medycznego dla SOR w ramach działania Infrastruktura Ratownictwa Medycznego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 - w kwocie 379 000 zł.

- Za uzyskane środki zakupimy USG, kardiomonitor, respirator, defibrylator i inny drobny sprzęt medyczny. Obecna dotacja jest uzupełnieniem dofinansowania jakie uzyskaliśmy w 2017 roku w ramach tego samego działania na łączną kwotę 1 654 721 zł . zakupiliśmy wtedy wiele sprzętu medycznego i wyposażenia, które służą już naszym pacjentom - dodaje prezes szpitala, Edward Schmidt.

 
Świętowali w parku przy szpitalu Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
09.09.2018.   
09.09.2018.


Tłumy mieszkańców zawitały dziś pod placówkę powiatową. Dziś głównie profilaktyka i porady, ale i tak nie brakowało chętnych przy żadnym ze stanowisk. Można było poddać się wstępnym badaniom i poszerzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Atrakcji było znacznie więcej.

Był punkt, w którym na własnej skórze, można było przekonać się jak wygląda zaczadzone pomieszczenie. Był i taki, gdzie goście akcji poznawali tajniki bezpiecznej jazdy na jednośladach. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności szybkiego reagowania służb ratunkowych, w tym akcja resuscytacyjna.

Głogowianie zostawiali w specjalnych koszach niepotrzebne im książki, które teraz zasilą biblioteczkę szpitalną. W zamian za darowiznę, otrzymywali los do loterii fantowej. Do zdrowego stylu życia, zachęciła również Kasia Pitoń w pokazie roztańczonej zumby.
 
Program Czyste Powietrze. Co musisz wiedzieć? Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
08.09.2018.   
08.09.2018.
Ruszył rządowy program "Czyste Powietrze", w ramach którego właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na wymianę starych pieców i termomodernizację budynków. W ramach dofinansowania można otrzymać nawet 53 tys. zł.

Od 4 września do 15 października br., we wszystkich 2453 gminach w Polsce, odbywać się będą spotkania informacyjne.
Ich harmonogram został zamieszczony na stronie Ministerstwa Środowiska.


Czytaj całość…
 
Dzień ze szpitalem Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
07.09.2018.   
07.09.2018.

Bezpłatne badania i konsultacje ze specjalistami przygotował głogowski szpital dla mieszkańców którzy pojawią się na organizowanym przez placówkę dniu szpitala. Tegoroczna impreza odbędzie pod patronatem starosty i prezydenta Głogowa. Mówi rzecznik Starostwa Powiatowego Bartłomiej Adamczak.Święto szpitala to nie tylko okazja do skorzystania z usług medycznych. Wiele atrakcji czekać będzie także na dzieci.Organizatorzy na wydarzenie zapraszają w sobotę ósmego września od godziny jedenastej.

Czytaj całość…
 
ZSSiB to droga do sukcesu Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
03.09.2018.   
03.09.2018.

Kluczyki do samochodu dostawczego i decyzja o remoncie szkolnego boiska to dwie niespodzianki, które czekały na uczniów Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Szkoła przygotowała uroczysty apel w ramach powiatowej inauguracji roku szkolnego w Głogowie. Samochód dostawczy to prezent od firmy ARRA GRUP, która jest partnerem szkoły. - Z firmą współpracujemy od pół roku i są to same korzyści dla szkoły - mówiła Sylwia Chodor - dyrektor ZSSiB.

Uroczysty apel odbył się na starym boisku szkolnym. Jego remont zapowiedział starosta głogowski, Jarosław Dudkowiak.

- To boisko już nie przystoi. Zarząd podjął decyzję, że w przyszłorocznym budżecie będą środki na przygotowanie koncepcji i projektów tego boiska, tak aby dopełnić modernizację bazy Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych.

 
Oferta dla absolwentów i osób młodych do 30 roku życia Drukuj Email
Źródło: Ogłoszenie
14.06.2018.   
14.06.2018.

Osobie do 30 roku życia PUP Głogów pomoże:

1) nabyć doświadczenie - przyuczyć do pracy na danym stanowisku w okresie odbywania stażu zawodowego;

2) nabyć niezbędne  do pracy kwalifikacje poprzez organizację szkoleń i studiów podyplomowych

3) rozpocząć własną działalność – przyznać dotację w kwocie do 17 tys. zł oraz przeszkolić w ramach warsztatów „Krok po kroku do uruchomienia działalności gospodarczej,

4) podjąć pracę poprzez udzielenie bonu na zasiedlenie lub dofinansowanie pracodawcy kosztów utworzenia stanowiska pracy,

5) przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej i efektywnego szukania pracy.

Czytaj całość…
 
Zarząd Powiatu z absolutorium Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
13.06.2018.   
13.06.2018.

Jest absolutorium dla Zarządu Powiatu głogowskiego. Radni pozytywnie zaopiniowali jego pracę. Decyzja w tej sprawie nie zapadła jednak jednogłośnie. Choć strona formalna wykonanego w ubiegłym roku budżetu nie wzbudziła wątpliwości to opozycja znalazła inne powody dla których nie zdecydowała się poprzeć wniosku o pozytywne skwitowanie starosty i jego współpracowników. Mówi Mirosław Strzęciwilk z klubu Jana Zubowskiego.Zarząd do krytyki radnych opozycji podszedł jednak ze spokojem. Mówi starosta Jarosław Dudkowiak.Za przyznaniem zarządowi absolutorium głosowało trzynastu radnych, jeden się wstrzymał a sześć osób było przeciw.

 
Głogowskie Dni Młodzieży Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
12.06.2018.   
12.06.2018.

Chodzą do różnych szkół, mają odmienne zainteresowania i kształcą się w innych kierunkach, ale dziś spotkali się w jednym miejscu, aby poznać się, spędzić wspólnie czas i wziąć udział w rywalizacjach sportowych. Mowa o uczniach placówek ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w głogowskich dniach młodzieży. Organizatorem wydarzenia był powiat oraz zespół szkół politechnicznych. Mówi starosta Jarosław Dudkowiak.W trakcie imprezy otwarto też zielone tereny mechanika, na których uczniowie mogą korzystać z siłowni oraz toru do gry w bulę. Mówi dyrektor placówki Paweł Korzeń.Tegoroczny powiatowy dzień młodzieży przyciągnął ponad setkę uczniów.

 
Strażacy pomogą na quadach Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
18.05.2018.   
18.05.2018.

Chociaż w pracy strażaków najważniejsze jest ludzkie zaangażowanie, to bez odpowiedniego sprzętu, ratowanie zdrowia i życia byłoby zdecydowanie trudniejsze. Sprawę z tego zdają sobie władze głogowskiego starostwa, które kolejny raz wsparły ochotnicze straże pożarne działające na terenach gmin powiatu. Tym razem komendy wzbogaciły się dzięki temu o nowoczesne quady. Mówi starosta Jarosław Dudkowiak.Zakup quadów dla pięciu jednostek ochotniczych straż pożarnych kosztowało starostwo ponad sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Mają pomóc między innymi w akcjach poszukiwawczych.

 
Projekt "ZINTEGROWANI" rusza w Powiecie Głogowskim. Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
11.05.2018.   
11.05.2018.

10 maja w Urzędzie Marszałkowskim Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak, reprezentanci naszego samorządu i jednostek samorządowych podpisali umowę z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego  - o uruchomieniu na terenie Powiatu Głogowskiego realizacji projektu „ZINTEGROWANI”.

Na działania projektowe na terenie Dolnego Śląska przeznaczone zostanie 13 650 000,00 zł. – tym ponad 613 tys. zł. przypadnie naszemu powiatowi (w tym 497 928,21 zł. - dofinansowanie w ramach środków EFS, 58 579,79 zł. - dofinansowanie w ramach dotacji celowej budżetu państwa, 56 880,00 zł. - jako wkład własny w postaci wykorzystania sal lekcyjnych na potrzeby zajęć realizowanych w ramach projektu.

Czytaj całość…
 
Kolejna grupa uczniów wyjechała na praktyki Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
09.05.2018.   
09.05.2018.

Powiat Głogowski realizuje kolejny kompleksowy projekt w ramach programu Erasmus + Akcja 1 Mobilność edukacyjna – kształcenie i szkolenie zawodowe pn. "Nauka w Polsce + praktyka w Niemczech = sukces zawodowy uczniów szkół Powiatu Głogowskiego".

6 maja wyjechała trzecia grupa uczestników na praktyki zawodowe do Niemiec - uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowalanych w Głogowie i Technikum nr 6 w Głogowie. Zorganizowana została mobilność 10 uczniów kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych i technik budownictwa oraz technik geodeta i technik leśnik.

Uczniowie ZSSiB i T nr 6 będą przebywać w Bad Freienwalde do 2.06.2018 r., gdzie odbędą 4 - tygodniowe praktyki zawodowe zarówno w przedsiębiorstwach jak i w placówce kształcenia zawodowego.

Czytaj całość…
 
Jest decyzja Ministra Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
08.05.2018.   
08.05.2018.
 
Dzień Zwycięstwa w Głogowie Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
08.05.2018.   
08.05.2018.

Dzisiaj mijają siedemdziesiąt trzy lata od zakończenia drugiej wojny światowej. Poświęcona tym tragicznym wydarzeniom patriotyczna uroczystość odbyła się także w Głogowie. Żołnierzom poległym w walce o wolność ojczyzny oraz pozostałym ofiarom zbrodniczej polityki agresorów hołd oddano przy Pomniku Sapera. W trakcie obchodów Dnia Zwycięstwa nie zabrakło przemówień nawiązujących do tragicznego przebiegu i skutków II Wojny Światowej.Blisko sześcioletni konflikt pochłonął niespotykaną do tej pory liczbę kilkudziesięciu milionów ofiar i pozostawił ślady zbrojnych działań na trzech kontynentach.

 
Rozwój oddziału wewnętrznego Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
06.04.2018.   
06.04.2018.
Dobra wiadomość dla pacjentów głogowskiego szpitala. Zarząd powiatu głogowskiego przekazał milion złotych na rozwój placówki. Połowa z tej kwoty zostanie przeznaczona na remont oddziału wewnętrznego. Jeszcze w tym roku pojawi się na nim czterdzieści osiem nowych łóżek, które będą odpowiadały nowoczesnym standardom. Mówi prezes lecznicy Edward Schmidt.Ważnym atutem odnowionego oddziału będzie stanowisko diagnostyki kardiologicznej. Mówi ordynator Radosław Gliński.Rozwój placówki jest możliwy także dzięki jej środkom własnym. Tylko w tym roku zarząd szpitala przeznaczy na inwestycje prawie osiemset tysięcy złotych.
 
Świąteczne smaki i lokalna twórczość w jednym miejscu Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
22.03.2018.   
22.03.2018.

Świąteczne smakołyki, dekoracje i warsztaty dla najmłodszych - tak minęła coroczna prezentacja wielkanocnych tradycji Powiatu Głogowskiego. Prawdziwe tłumy odwiedziły stoiska przygotowane przez szkoły i gminy powiatu w salach pierwszego liceum ogólnokształcącego. Panie przez całe popołudnie częstowały żurkiem, ciastem i sałatkami, prezentowały także własnoręcznie ozdobione pisanki i stroiki.

- Przepięknie przygotowane stoły wielkanocne przez nasze gminy to pokaz tradycji Ziemi Głogowskiej. Nie ma tutaj rywalizacji a jedynie chęć podzielenia się swoimi umiejętnościami zarówno kulinarnymi jak i rękodziełem. Do twórczych działań zachęcaliśmy także dzieci i młodzież organizując warsztaty. Mamy nadzieję, że przekazana im wiedza i nabyte w trakcie warsztatów umiejętności zagoszczą na ich rodzinnych stołach w czasie świąt - mówił starosta głogowski, Jarosław Dudkowiak.

W warsztatach wzięło udział ponad 300 uczniów z głogowskich szkół i przedszkoli.
 
To nie koniec dużych inwestycji w szpitalu Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
21.03.2018.   
21.03.2018.
Stawiają na nowoczesność i rozwój Głogowskiego Szpitala. Do głogowskiej placówki systematycznie trafia najnowszy sprzęt za miliony złotych. Po nowo oddanym oddziale Intensywnej Terapii, inwestycji wartej 8 mln, zaledwie 3 miesiące temu, inwestycje w szpitalu nie ustają. Już ruszyły długo wyczekiwane prace remontowe na oddziale ginekologicznym i termomodernizacja budynku przychodni przy. ul Kościuszki. To właśnie tam za kilka miesięcy otwarte zostanie nowoczesne centrum psychiatryczne.

- To jest kolejny krok w stronę nowoczesnego szpitala - mówi Jarosław Dudkowiak, Starosta Powiatu Głogowskiego. Na najbliższej sesji Rady Powiatu przegłosowana zostanie uchwała o kolejnych funduszach na szpital. - Powiat Głogowski przekaże milion złotych do Głogowskiego Szpitala Powiatowego. Pieniądze pozwolą na modernizację oddziału wewnętrznego oraz utworzenie Centrum Zdrowia Psychicznego – mówi starosta, Jarosław Dudkowiak.

Dofinansowanie placówki pozwoli na zakup 48 nowoczesnych łóżek dla pacjentów oddziału wewnętrznego oraz doposażenie pracowni kardiologicznej w nowe bezprzewodowe EKG i bieżnie wysiłkową. Głogowianie zyskają także dostęp do opieki w Centrum Zdrowia Psychiczne i Terapii Uzależnień. Nowoczesne gabinety i sale terapeutyczne mieścić się będą w remontowanym właśnie budynku Przychodni Specjalistycznej na ul. Kościuszki.
Czytaj całość…
 
Na pacjentów czeka najlepszy sprzęt i specjaliści Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
20.03.2018.   
20.03.2018.
Sprzęty o wartości prawie pół miliona złotych trafiły na odział chirurgii urazowo-ortopedycznej w głogowskim szpitalu. Czterysta pięćdziesiąt tysięcy złotych na ten cel przekazała miedziowa fundacja. Dzięki środkom udało się zakupić między innymi nowoczesny sprzęt do wykonywania badań USG, który pozwoli lekarzom na dokładne badanie m.in. stawów kolanowych. Mówi ordynator oddziału Bartosz Janusz.Dzięki dotacji z miedziowej fundacji udało się także zakupić nowoczesny stół do zbiegów ortopedycznych.
 
Zgłosić musi się każdy poborowy Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
08.03.2018.   
08.03.2018.
 

«« start « poprzednia 1 2 3 następna » koniec »»

Pozycje :: 1 - 24 z 59

Polityka Prywatności GPI
Informujemy, że Portal GPI korzysta z tzw. plików cookies (ciasteczka) aby umożliwić prawidłowe działanie stron Głogowskiego Portalu Informacyjnego.
Więcej informacji o plikach cookies dostępne jest TUTAJ. Klikając przycisk "AKCEPTUJĘ" zgadzasz się na używanie plików cookies.