Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji
,

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Na Głogowskim Forum...

WYDARZENIA


Reklama

MZKS Chrobry

MAPA GŁOGOWA

GŁOGOWSKIE NIERUCHOMOŚCI


Kopernik, 2 pokoje, 43 m² okazja
Hutnik, 3 pokoje, 46 m², okazja
Hutnik, 3 pokoje, 51 m²,
Złota Podkowa, 2 pokoje, 43 m²
Złota Podkowa, 3 pokoje, 63 m²
ul. Wojska Polskiego, 3 pokoje 49 m²
Stare Miasto, Antresola, 75 m², 195 tyś
ul. Obrońców Pokoju, 1 pokój, 30 m²
Na sprzedaz dom w Głogowie
Dom koło SławyKamienica Stare Miasto - okazja
Dom na oś "Hutnik"
Piękny dom z bali
Pokoje biurowo - usługowe do wynajmu
Tanio dom obrzeża Głogowa
Działki budowlane
KOmfortowy dom w Sławie -okazja!
Mieszkanie jak w domku
Budynek do wynajmu na przyjęcia, uroczys
Rozpoczęta budowa tanioMieszkanie 70,90m2 180.000 zł
Dom w Głogowie,ul.Lotników
Atrakcyjne mieszkanie 255 tys.
Działka w Szlichtyngowej okolice rynku
Działka w Szlichtyngowej okazyjna cena
Grunty rolne Przedmoście
Kawalerka do wynajęcia Kopernik
Mieszkanie do wynajęcia z garażem

-----------


---------

Zapraszamy: Stare Miasto ul. Starowałowa 1 

Dom w Sławie Śląskiej
Mieszkanie na ul HERKULESA
Dom na ul. Prusa w Głogowie
Działka nieopodal Lasu W Głogówku
Dworek Głogowski
Dom w Kliszowie
Mieszkanie w Głogowie na AL. Wolności
Piękny dom w RADWANICACH
Działka w centrum SERBÓW
Dom u zbud.bliźniaczej w Szlichtyngowej
Zapraszamy: Głogów , ul. Kołłątaja 22.  

Dom na osiedlu Słonecznym - 122m2
Mieszkanie Złota Podkowa - 3 pokoje
Mieszkanie na Starym Mieście - 79mk
Pawilon Osiedle Kopernik - NISKA CENA!
Mieszkanie Śródmieście 58 m2
Dom do wynajęcia
Mieszkanie do wynajęcia - ul. Poczdamska
Działka bud. w miejs. Lipin gm.Radwanice
Dom w zab.bliźniaczej w Radwanicach
Dom w Grochowicach - 165 tys.
www.openhouse.com.pl 

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ
WYKOŃCZENIE POD KLUCZ
NOWE MIESZKANIA DEWELOPERSKIE
MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ
DOMY NA SPRZEDAŻ
MIESZKANIA NA WYNAJEM
LOKALE NA WYNAJEM
KREDYTY HIPOTECZNE I GOTÓWKOWE
DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ
SKUP NIERUCHOMOŚCI
INFORMACJE
Z GMINY PĘCŁAWO szpitalu bez radnych KWW Jana Zubowskiego Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
21.11.2017.   
21.11.2017.
We wtorek w starostwie odbyło się zapowiadane spotkanie radnych Rady Powiatu i Rady Miasta w sprawie sprzedaży udziałów szpitala. Radni mieli okazję poznać plany rozwojowe GSP - w perspektywie zakupu 50% jego udziałów przez Gminę Miejską Głogów - oraz przeprowadzić dyskusję związaną z przyszłością szpitala.

Zaproszenia nie przyjęli radni klubu KWW Jana Zubowskiego. Na kilka godzin przed spotkaniem Jan Zubowski wydał w tej sprawie oświadczenie.

- Nie skorzystamy z zaproszenia Starosty, gdyż nie damy się wciągnąć w jałową dyskusję, tak jak to było w przypadku polemiki na temat poprzedniej uchwały mówiącej o zbyciu 40 proc. udziałów placówki. Mamy pełną wiedzę na temat oferty sprzedaży udziałów szpitala na rzecz miasta i pozostajemy na stanowisku, że tylko przekazanie Gminie Miejskiej Głogów 100 proc. udziałów zapewni jego rozwój i stanie się szansą na poprawienie jakości usług dla mieszkańców miasta Głogowa oraz całego powiatu.- czytamy w przesłanym do mediów oświadczeniu.Komentarze (5)

 
Rozwój głogowskiego szpitala Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
15.11.2017.   
15.11.2017.
Co roku w głogowskim szpitalu lekarze odbierają około ośmiuset porodów. Wdrażany program rozwoju placówki zakłada jednak, że wskaźnik ten wkrótce przekroczy granicę tysiąca. Przyczynić ma się do tego inwestycja w nowy sprzęt, więcej łóżek i jeszcze lepsza opieka medyczna. Mówi prezes szpitala Edward Schmidt.W ramach tego samego programu zarząd szpitala planuje zwiększyć ilość miejsc w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym.Udoskonalenie oddziałów planowane jest na przyszły rok. Pomóc mają pieniądze ze sprzedaży miastu połowy udziałów w szpitalu.

Komentarze (2)

 
Dudkowiak: Cała dotacja na rozwój szpitala Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
09.11.2017.   
09.11.2017.

Na spotkaniu z udziałem mediów odbyło się dziś oficjalne przekazanie oferty zbycia połowy udziałów w głogowskim szpitalu przez powiat na rzecz miasta. Kwota 17 mln 606 tysięcy złotych pozyskana za pięćdziesiąt procent udziałów ma zostać uregulowana w czterech ratach z czego pierwsza nie może być mniejsza niż 25 % całej kwoty. Całą dotację powiat przekaże na "program rozwoju szpitala". Współpraca samorządów ma znacznie przyspieszyć rozwój szpitala.

- Ja osobiście jestem ogromnym zwolennikiem nabycia 50% udziałów w głogowskim szpitalu powiatowym. Mówimy o rozwoju, inwestycjach i wspólnym działaniu na rzecz zdrowia i życia naszych mieszkańców. Ja ofertę dzisiaj przyjmuję, ale będzie ona teraz przedmiotem mojej analizy. Ostateczną decyzję podejmą jednak radni miejscy. Zorganizujemy spotkania wszystkich radnych, aby skonsultować te sprawy a o każdym kroku będziemy informować tak, żeby mieszkańcy całego powiatu wiedzieli co się dzieje w tej materii. Mam nadzieję, że na takie rozwiązanie znajdzie się większość. Będziemy chcieli uczciwie, rzetelnie i transparentnie rozmawiać z radnymi. Chcemy przekonać tych, którzy mają wątpliwości. Nikogo nie będziemy stawiać pod ścianą, ale chcemy rozmowy o wspólnej odpowiedzialności za sprawy szpitala - mówił prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.

Decyzję radnych poznamy podczas sesji nad przyszłorocznym budżetem miasta.

Komentarze (2)

 
Prezes szpitala jest na "tak" Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
26.10.2017.   
26.10.2017.
Władze powiatu wracają do tematu utworzenia szpitala powiatowo miejskiego. Radni podczas ostatniej sesji uchwalili większością głosów chęć sprzedaży miastu połowy udziałów w lecznicy. Teraz pomysł zostanie poddany ocenie radzie miejskiej. Do wyrażenia pozytywnej opinii zachęca prezes głogowskiego szpitala Edward Schmidt.Cena udziałów zostanie ustalona w drodze negocjacji.

Komentarze (4)

Czytaj całość…
 
Powiat chce sprzedać miastu udziały w szpitalu Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
23.10.2017.   
23.10.2017.

Podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu podjęta została decyzja o chęci sprzedaży 50 procent udziałów w spółce Głogowski Szpital Powiatowy. Miałyby one zostać sprzedane miastu. Rozmowy o stworzeniu szpitala samorządowego trwają od ubiegłego roku. Podczas sesji rady miasta była już przedstawiona uchwała, w której powiat chciał sprzedać 40 procent akcji. Radni miejsce odrzucili wtedy taką propozycję. Argumentowano to m.in. tym, że powiat nie powinien mieć większości w udziałach.

Zarząd powiatu przygotował więc nową propozycję - pół, na pół. Uchwałę intencyjną w tej sprawie przegłosowano w poniedziałek. Mogą więc ruszyć negocjacje.

Nie wiadomo jeszcze ile te akcje są warte. Wszelkie wyceny są bowiem utajnione do końca negocjacji. Nie wszyscy chcieli jednak zgodzić się na takie rozwiązanie. – Składam propozycję, aby sprzedać miastu 100 procent akcji – mówił radny Jan Zubowski.

Po przepychankach słownych między władzami powiatu, a częścią radnych, ostatecznie pod głosowanie poddany został wniosek o 50 proc. Było za nim 12 osób, 8 się wstrzymało.

Dodaj komentarz...

 
Dzień zdrowia w szpitalnym parku Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
08.09.2017.   
08.09.2017.

Bezpłatne badania i konsultacje ze specjalistami przygotował głogowski szpital dla mieszkańców którzy pojawią się na organizowanym przez placówkę dniu szpitala. Tegoroczna impreza odbędzie pod patronatem starosty i prezydenta Głogowa. Mówi prezes placówki Edward Schmidt:Święto szpitala to nie tylko okazja do skorzystania z usług medycznych. Wiele atrakcji czekać będzie także na dzieci. Mówi starosta powiatu głogowskiego Jarosław Dudkowiak.Organizatorzy na wydarzenie zapraszają w sobotę dziewiątego września. 

Komentarze (5)

Czytaj całość…
 
W rowerowy czwartek do Leszkowic Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
27.07.2017.   
27.07.2017.
Tradycyjnie w czwartkowe południe Starostwo Powiatowe zaprasza na rajd rowerowy w ramach cyklicznych wakacyjnych wycieczek pt. "Rowerem przez Powiat". Uczestnicy dzisiejszego spotkania wybiorą się "Szlakiem Odry" do Leszkowic.

- Tym razem wybieramy sie do Gminy Pęcław.Trasa jest dobrze znana startujemy z Mariny a potem kolejno: Nosocice, Borek, Wojszyn, Droglowice, Wietszyce, Kotowice i Leszkowice. W drogę powrotną pojedziemy przez Piersną, Wierzchownie, Białołękę i Borek. Tempo turystyczne czyli dla każdego. Cała trasa to dystans około 45 km - zaprasza do udziału Tomasz Kumczyk.

Zbiórka w Marinie czwartek o godz 17.00.

Dodaj komentarz...

 
Nowe kamery dla strażaków z OSP Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
20.07.2017.   
20.07.2017.
Pięć nowoczesnych kamer termowizyjnych trafiło dziś do części jednostek OSP z terenu powiatu głogowskiego. W imieniu zarządu powiatu, który zakupił dla strażaków te urządzenia, kamery wręczył starosta Jarosław Dudkowiak.


Mam nadzieję, że będziecie musieli ich używać jak najrzadziej, ale jeśli już zajdzie taka potrzeba, dzięki nim będziecie jeszcze sprawniej wykonywać waszą pracę – mówił starosta.

Każda kamera kosztowała 8 tysięcy złotych. Zaraz po wręczeniu odbyło się też teoretyczne oraz praktyczne szkolenie z używania tego sprzętu. Władze powiatu zapewniają, że na tym tegoroczne wsparcie dla OSP się nie zakończy.

Komentarze (1)

 
Głogowski szpital jest na liście Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
28.06.2017.   
28.06.2017.


Nową sieć szpitali opublikował we wtorek w Biuletynie Informacji Publicznej Narodowy Fundusz Zdrowia. Obecność na liście każdej z placówek, gwarantuje kontrakty na kolejne 4 lata. Nowa sieć szpitali ma sprawić, że pacjenci zostaną objęci kompleksową opieką obejmującą rehabilitację również po leczeniu szpitalnym.

Na liście nie ma szpitali, które leczyły chorych w trybie jednodniowym.Te placówki po środki z NFZ będą startować w konkursach. Głogowskiej placówce miejsce na liście zagwarantował m.in Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Dodaj komentarz...

 
Nagrody gospodarcze od prezydenta i starosty Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
07.04.2017.   
07.04.2017.

Dodaj komentarz...

 
Artroskop już w szpitalu Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
16.03.2017.   
16.03.2017.
Głogowianie nie muszą jeździć do innych miast, aby wykonać zabieg artroskopii. Odpowiednim sprzętem dysponuje już tutejszy szpital. Placówka kupiła nowoczesne urządzenie służące do diagnozowania oraz operacyjnego, ale mało inwazyjnego leczenia chorych stawów. Mówi prezes lecznicy Edward Schmidt :Artroskop umożliwi przeprowadzanie zarówno prostych zabiegów jak i skomplikowanych oraz bardzo zaawansowanych operacji. Mówi ordynator oddziału ortopedycznego doktor Bartosz Janusz :Artroskop wraz z potrzebnym oprzyrządowaniem kosztował ponad czterysta tysięcy złotych.

Komentarze (5)

 
Rezonans magnetyczny od maja w głogowskim szpitalu Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
19.01.2017.   
19.01.2017.

Dodaj komentarz...

 
Szpital jest na plusie Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
20.12.2016.   
20.12.2016.

- Porównując rok 2016 do 2015, wzrost przychodu szpitala wyniósł blisko 5 mln. Pamiętając o tym, że stawki za leczenie szpitalne nie zmieniają się od 2011 i wynoszą 52 zł za punkt w związku z tym tego typu dynamikę można było osiągnąć zwiększeniem ilości pacjentów i tutaj taką sytuację obserwowaliśmy, ale przede wszystkim zmianą jakości wykonywanych świadczeń. To znaczy, że są świadczenia zwłaszcza te operacyjne, wysokospecjalistyczne, które są wyceniane bardzo wysoko. Za jedną operacje NFZ płaci kilkanaście tysięcy złotych i właśnie tego typu sytuację mamy w głogowskim szpitalu. Na oddziale ortopedycznym wykonujemy skomplikowane endoprotezoplastyki i implantacje w zakresie stawu kolanowego. To w znakomity sposób zwiększyło osiągane przychody - mówił na wtorkowej sesji rady powiatu, prezes głogowskiego szpitala Edward Schmidt, przestawiając aktualną sytuację placówki.

Więcej informacji w przygotowanym materiale filmowym.

Dodaj komentarz...

 
Powiat wybuduje kolejne boisko Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
08.09.2015.   
08.09.2015.
Remonty sal gimnastycznych w dwóch głogowskich szkołach średnich są już na finiszu. Podczas wakacyjnej przerwy odnowiono ich wnętrza i wymieniono oświetlenie. Realizacja tych zadań kosztowała ponad trzysta tysięcy złotych. To jednak nie koniec inwestycyjnych planów powiatu związanych ze sportowymi obiektami. Niebawem ruszą bowiem prace związane z budową boisk przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. Mówi starosta Jarosław Dudkowiak :Budowa boiska wielofunkcyjnego ma potrwać do maja przyszłego roku.

Dodaj komentarz...

 
Boisko przy IILO już gotowe Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
20.12.2014.   
20.12.2014.
Sportowy kompleks przy II liceum jest już gotowy. Tworzy go profesjonalne boisko do piłki ręcznej, nożnej, siatkowej i koszykowej. Jest też bieżnia, skocznia oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Wartość inwestycji to blisko dziewięćset tysięcy złotych. Prawie połowę tej kwoty powiat pozyskał ze źródeł zewnętrznych. Otwarcie sportowego obiektu zaplanowano na wiosnę.

Komentarze (1)

 
Nowy plac zabaw w ZPSW już otwarty Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
04.10.2011.   
04.10.2011.
Dzieci z Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych przy ul. Sportowej w Głogowie mogą się już cieszyć nowym placem zabaw. Inwestycja powstała w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła". - Dzięki wsparciu tej inwestycji przez ministerstwo możemy się teraz cieszyć pięknym i bezpiecznym miejscem zabaw. Jest on spełnieniem marzeń szczególnie naszych najmłodszych dzieci z klas I-III, sprawi on jednak również dużo radości ich starszym kolegom ponieważ sprzęt jest bardzo wytrzymały i nic się nie stanie jeśli i oni przyłączą się do beztroskiej zabawy. Nasze starania skupią się teraz na pozyskanie sprzętu dla starszej młodzieży do gry w tenisa stołowego - mówiła Marta Greber, dyrektor ZPSW w Głogowie. Uroczyste otwarcie placu zostało połączone z przywitaniem nowych uczniów szkoły i ich uroczystym pasowaniem na pierwszaka.

FOTO GALERIA GPI 

FILMOWA GALERIA GPI  

Dodaj komentarz...

 
Dwudniowe Dożynki Powiatowe w Kotli Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
04.09.2011.   
04.09.2011.
Na sportowo minął pierwszy dzień święta plonów Powiatu Głogowskiego, których gospodarzem w tym roku jest Kotla. Dwudniowe dożynki w sobotę zainaugurował Turniej Gmin Powiatu Głogowskiego. Zgłoszone reprezentacje każdej z gmin rywalizowały w turnieju piłkarskim, samorządowców oraz zawodach pożarniczych. Wszystkim z nich towarzyszyły wspaniałe sportowe emocje ale najbardziej widowiskowe okazały się zmagania strażaków. Na ich liście zadań znalazły się tak wymagające konkurencje jak przeciąganie wozu strażackiego na linie, bieg slalomem z poszkodowanym, zwijanie węży czy lanie wody do celu. Liczyła się zatem szybkość i gra zespołowa oraz gorący doping publiczności. Drugiego dnia wspólnego świętowania sportowe emocje ustąpią miejsca tradycyjnym już obrzędom dożynkowym. Niedzielne uroczystości rozpocznie o godz 13.00 msza święta w kościele p.w.Św. Marcina w Kotli. Stąd korowód dożynkowy wyruszy na boisko sportowe gdzie dokończony zostanie ceremoniał dożynkowy. Nie zabraknie również dobrej muzyki. Na scenie dla publiczności zagra grupa INTEGRO, THE FIREBALLS i MEXEL. Na młodszych uczestników zabawy czekają wesołe miasteczko i liczne stoiska handlowe.

FOTO GALERIA GPI

FILMOWA GALERIA GPI

Komentarze (3)

Czytaj całość…
 
Turniej Gmin zainauguruje Dożynki Powiatowe Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
02.09.2011.   
02.09.2011.
Najbliższy weekend w powiecie głogowskim upłynie pod znakiem Święta Plonów. Gospodarzem tegorocznych Dożynek Powiatowych w dniach 3-4 września będzie Kotla. Wielkie świętowanie zakończenia żniw rozpocznie się już w sobotę Turniejem Gmin. Sportowych emocji dostarczą zawodnicy, samorządowcy oraz Strażacy z wszystkich gmin. - Imprezę w samo południe rozpoczną zmagania piłkarskie, które potrwają do godz 16.00. Po tym jak murawy zejdą piłkarze do rywalizacji staną strażacy. O tytuł najlepszej w powiecie powalczy 6 drużyn OSP oraz zawodowcy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Głogowie. O zwycięstwie zadecyduje m.in sprawne lanie wody. O cenne punkty powalczą przy konkurencjach polegających na laniu wody do celu z prądownicy strażackiej, biegu z poszkodowanym slalomem czy rozwijaniu węży na czas. Ta część zmagań zapowiada się zatem bardzo widowiskowo - mówi rzecznik starostwa Bartek Adamczak. Ostatnim turniejem tego dnia będzie mecz z udziałem samorządowców. Sportową sobotę zakończy Biesiada Polska z DJ-em. Na oficjalną część dożynek starostwo zaprasza do Kotli w niedzielę.

PROGRAM DOŻYNEK POWIATOWYCH >> Czytaj Całość

Dodaj komentarz...

Czytaj całość…
 
Plac zabaw w ośrodku szkolno wychowawczym Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
17.08.2011.   
17.08.2011.
W ramach projektu „Radosna Szkoła” w Zespole Placówek Szkolno Wychowawczych przy ul. Sportowej w Głogowie powstanie plac zabaw. Zamontowanych zostanie sześć rodzajów urządzeń, miedzy innymi huśtawki na sprężynach, będzie także ścieżka zdrowia, nowe chodniki i nowe nasadzenia zieleni. Do zagospodarowania jest około 250 m kw. powierzchni. Koszty tej inwestycji to około 120 tys. zł., z czego około 60 tys. zł pochodzić będzie z budżetu Starostwa Powiatowego w Głogowie. W pierwszej dekadzie września br. prace zostaną zakończone.

Komentarze (1)

 
Powiatowe dożynki Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
05.09.2008.   
05.09.2008.
Dla rolników z powiatu głogowskiego przyszedł czas na świętowanie. W niedzielę w Kromolinie odbędą się powiatowe dożynki. Wszystko odbędzie zgodnie z tradycją. Uroczystości rozpoczną się mszą św., po niej nastąpi ceremoniał dożynkowy. Po części oficjalnej bogaty program artystyczny. Starosta głogowski oraz wójt gminy Żukowice liczą na udział licznych mieszkańców powiatu.

Dodaj komentarz...

Czytaj całość…
 
Zobacz też…

«« start « poprzednia 1 2 następna » koniec »»

Pozycje :: 25 - 44 z 44

Reklama

Sprawdź
nasze ceny!!!

Reklama

Reklama

Reklama

Głogowskie linki

więcej linków >>

Ostatnio w galerii...

Skanery

Skaner Kaspersky Lab
Skaner MKS
Skaner Panda Software
Skaner Symatec