Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji
,

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

WYDARZENIA


Reklama

MZKS Chrobry

MAPA GŁOGOWA

GŁOGOWSKIE NIERUCHOMOŚCI


Kopernik, 2 pokoje, 43 m² okazja
Hutnik, 3 pokoje, 46 m², okazja
Hutnik, 3 pokoje, 51 m²,
Złota Podkowa, 2 pokoje, 43 m²
Złota Podkowa, 3 pokoje, 63 m²
ul. Wojska Polskiego, 3 pokoje 49 m²
Stare Miasto, Antresola, 75 m², 195 tyś
ul. Obrońców Pokoju, 1 pokój, 30 m²
Na sprzedaz dom w Głogowie
Dom koło SławyKamienica Stare Miasto - okazja
Dom na oś "Hutnik"
Piękny dom z bali
Pokoje biurowo - usługowe do wynajmu
Tanio dom obrzeża Głogowa
Działki budowlane
KOmfortowy dom w Sławie -okazja!
Mieszkanie jak w domku
Budynek do wynajmu na przyjęcia, uroczys
Rozpoczęta budowa tanioMieszkanie 70,90m2 180.000 zł
Dom w Głogowie,ul.Lotników
Atrakcyjne mieszkanie 255 tys.
Działka w Szlichtyngowej okolice rynku
Działka w Szlichtyngowej okazyjna cena
Grunty rolne Przedmoście
Kawalerka do wynajęcia Kopernik
Mieszkanie do wynajęcia z garażem

-----------


---------

Zapraszamy: Stare Miasto ul. Starowałowa 1 

Dom w Sławie Śląskiej
Mieszkanie na ul HERKULESA
Dom na ul. Prusa w Głogowie
Działka nieopodal Lasu W Głogówku
Dworek Głogowski
Dom w Kliszowie
Mieszkanie w Głogowie na AL. Wolności
Piękny dom w RADWANICACH
Działka w centrum SERBÓW
Dom u zbud.bliźniaczej w Szlichtyngowej
Zapraszamy: Głogów , ul. Kołłątaja 22.  

Dom na osiedlu Słonecznym - 122m2
Mieszkanie Złota Podkowa - 3 pokoje
Mieszkanie na Starym Mieście - 79mk
Pawilon Osiedle Kopernik - NISKA CENA!
Mieszkanie Śródmieście 58 m2
Dom do wynajęcia
Mieszkanie do wynajęcia - ul. Poczdamska
Działka bud. w miejs. Lipin gm.Radwanice
Dom w zab.bliźniaczej w Radwanicach
Dom w Grochowicach - 165 tys.
www.openhouse.com.pl 

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ
WYKOŃCZENIE POD KLUCZ
NOWE MIESZKANIA DEWELOPERSKIE
MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ
DOMY NA SPRZEDAŻ
MIESZKANIA NA WYNAJEM
LOKALE NA WYNAJEM
KREDYTY HIPOTECZNE I GOTÓWKOWE
DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ
SKUP NIERUCHOMOŚCI
Reklama
INFORMACJE
Z GMINY PĘCŁAWZłote Herby Powiatu dla głogowskiego biznesu Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
01.02.2018.   
01.02.2018.


Kolejne głogowskie firmy zostały wyróżnione odznaką złotego Herbu Powiatu Głogowskiego. Od dwóch lat nagroda przyznawana jest przez starostwo lokalnym zakładom, instytucjom, organizacjom i osobom zasłużonym dla ziemi głogowskiej. Odznaka jest wyrazem uznania za ich kreatywność, wytrwałość oraz zaangażowanie w umacnianie pozycji lokalnego biznesu.

- Dziękujemy za Waszą pracę i trud. Za Wasze pomysły i zaangażowanie w rozwój miasta i powiatu. Staramy się Was w tym wspierać - mówił starosta Głogowa Jarosław Dudkowiak.

Złote Herby Powiatu wręczone zostały podczas II edycji konferencji "Rok pracodawcy", która została zorganizowana w Hotelu Qubus w Głogowie. Wyróżnienie trafiło do dwudziestu jeden przedsiębiorców. W drugiej części spotkania przedsiębiorcy uczestniczyli w cyklu szkoleń m.in. z promocji profilu firmy w mediach społecznościowych, prawa pracy oraz nowych propozycji Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Czytaj całość…
 
Starosta odpowiada radnym Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
30.01.2018.   
30.01.2018.
 
Los zwierząt nie jest im obojętny Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
29.01.2018.   
29.01.2018.

Busy wypełnione po brzegi darami dla zwierzaków pojechały w poniedziałek do głogowskiego schroniska. Ponad 400kg karmy oraz koce, kołdry, zabawki i inne akcesoria to finał kolejnej akcji organizowanej przez głogowskie starostwo. Przez ostatnie dwa miesiące mieszkańcy mogli przynosić tam dary dla porzuconych czworonogów. Dary trafiły również do zwierząt przebywających pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "AMICUS".

- Bardzo dziękujemy wszystkim instytucjom zaangażowanym w zbiórkę darów, a także wszystkim mieszkańcom Powiatu Głogowskiego, którzy włączyli się do akcji. Szczególne podziękowania kierujemy do przedszkolaków i ich opiekunów z Przedszkola nr 20, PP nr 21, PP nr 17 oraz Przedszkola Niepublicznego "Jagódka". Pokazaliście, że los mniejszych przyjaciół nie jest Wam obojętny - mówił Jarosław Dudkowiak, starosta głogowski.

 
Rusza wieloetapowy projekt PCPR Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
26.01.2018.   
26.01.2018.

„Dla dobra dziecka i rodziny”
to dedykowana akcja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, który finansowany będzie ze środków UE. Jego celem ma być wsparcie dzieci i młodzieży z instytucjonalnej i rodzinnej pieczy zastępczej, nie wyłączając opiekunów, poprzez usługi aktywnej integracji. Wsparciem ma być objęte 250 osób, a łączna wartość projektu to 820 tysięcy złotych. Inauguracyjne spotkanie zaplanowane zostało na 31 stycznia na godzinę 14:30.

Każde z działań ma się odbywać tak na drodze społecznej, jak i zawodowej. Organizowane będą indywidualne konsultacje z psychologiem, radcą prawnym, logopedą, lekarzem psychiatrą, doradcą zawodowym, hipoterapeutą, dogoterapeutą, rehabilitantem i fizjoterapeutą. Drugim krokiem ma być „Szkoła dla rodziców”. W jej ramach przekazywana będzie wiedza z zakresu umiejętności wychowawczych, edukacji z zakresu rozwoju potrzeb dziecka, wyznaczania norm i pogłębianie samoświadomości skuteczności metod wychowawczych.

Czytaj całość…
 
KFS: ponad 6 mln zł na szkolenia pracowników Drukuj Email
Źródło: Nadesłane
16.01.2018.   
16.01.2018.
Znany jest dokładny podział pieniędzy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Przedsiębiorcy z dolnośląskich powiatów będą mieć do dyspozycji od 92 tys. zł do 1,5 mln zł na szkolenia swoich pracowników. W sumie 6,39 mln zł.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to wydzielona część środków Funduszu Pracy, która została przeznaczona na finansowanie kształcenia ustawicznego osób pracujących. Fundusze można przeznaczyć między innymi na kursy, szkolenia, czy też studia podyplomowe. O wyborze konkretnych działań decydują sami pracodawcy.

O dofinansowanie rozwoju pracowników mogą wystąpić pracodawcy, którzy chcą inwestować w podnoszenie kompetencji własnych i swoich pracowników. Nabór będą prowadzić Powiatowe Urzędy Pracy, które już przygotowują się do ogłoszenia terminu przyjmowania wniosków. Część z nich rozpocznie przyjmowanie wniosków jeszcze w styczniu. Dlatego już dziś zachęcamy pracodawców do kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy. Ze swojej strony zaś przygotowujemy również akcję informacyjną i pięć spotkań w regionie dla dolnośląskich pracodawców – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Czytaj całość…
 
ZS Samochodowych i Budowlanych w nowej odsłonie Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
08.01.2018.   
08.01.2018.


Budynek Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych zyskał nowy wizerunek po zakończonym remoncie. Nowa elewacja i stolarka okienna w dwóch pawilonach znacząco poprawiły komfort nauki dla uczniów i pracy dla całej kadry. Efekt prac zaprezentowany został przez uczniów podczas uroczystego apelu.

- Szkoła zmieniła wygląd. Prace termomodernizacyjne, nowe oświetlenie zewnętrzne i chodniki pozwoliły odnowić również teren zielony wokół szkoły. W szkole jest cieplej i już widzimy mniejsze zużycie energii. Jest to piękny prezent, z uwagi na jubileusz 50-lecia, który szkoła obchodziła w ubiegłym roku
- mówiła dyrektorka, Sylwia Chodor.

Projekt termomodernizacji wartego blisko 2 mln złotych został zrealizowany przez powiat dzięki dofinansowaniu w wysokości 1mln 200 tys złotych ze środków Unii Europejskiej. - Inwestycja cieszy bo są to nie tylko zmniejszone koszty, ale też dbanie o nasz majątek. Najważniejsza jest jednak karda i młodzież, która teraz z jeszcze większą przyjemnością będzie kształcić w wybranym zawodzie. Mamy na uwadze jeszcze remont szkolnego boiska - mówił starosta głogowski, Jarosław Dudkowiak.
 
Powiat szuka wykonawcy Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
04.01.2018.   
04.01.2018.
Ponad trzy miliony złotych przeznaczy głogowskie starostwo na budowę dwóch rodzinnych domów dziecka. Placówki mają stanąć przy ulicy Folwarcznej i Spadzistej, a trafią do nich podopieczni domu przy Lipowej. Mówi wicestarosta Wojciech Borecki :Starostwo nadal poszukuje firmy, która zajmie się realizacją tego zadania. To już drugie podejście, bo podczas pierwszego przetargu nie udało się wyłonić wykonawcy.Sam powiat do inwestycji dołoży prawie sześćset tysięcy złotych. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca tego roku.
 
Stabilny budżet powiatu Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
03.01.2018.   
03.01.2018.
Rozsądny, bezpieczny i odpowiedzialny – takimi określeniami władze powiatu opisują przyjęty na dwa tysiące osiemnasty rok budżet starostwa. Przez najbliższe dwanaście miesięcy zarząd planuje wydać sto trzynaście milionów złotych, z czego dziesięć milionów zostanie przeznaczone na inwestycje. Mówi starosta Jarosław Dudkowiak.Ten budżet jest przede wszystkim realny - tłumaczy skarbnik powiatu Krystian Czarnota.Wpływy do budżetu w ciągu roku powinny jeszcze wzrosnąć dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym.
 
Pieniądze na nowy sprzęt Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
02.01.2018.   
02.01.2018.

Kilka miesięcy trwały starania zarządu głogowskiego szpitala o pozyskanie środków unijnych. Wysiłki w końcu się opłaciły, bo niebawem do lecznicy trafi blisko półtora miliona złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowego sprzętu. W specjalistyczną aparaturę doposażony zostanie głównie szpitalny oddział ratunkowy. Mówi wiceprezes placówki Marek Bestrzyński :Sam szpital do zakupu urządzeń dołoży jeszcze prawie dwieście tysięcy złotych.

 
Z opłatkiem u emerytów i rencistów Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
21.12.2017.   
21.12.2017.
W Głogowie przez cały tydzień trwają spotkania opłatkowe i wieczerze wigilijne. Z życzeniami wędrują po mieście przedstawiciele władz miasta i powiatu.

Miejscem jednego z takich spotkań przy wyjątkowo licznym stole było spotkanie zorganizowane przez głogowskich emerytów i rencistów. Były życzenia od gości honorowych i łamanie się opłatkiem a wszystkich zebranych do wspólnego kolędowania zachęcał zespół Złoty Wiek.

 
Nowe zabiegi w szpitalu Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
21.12.2017.   
21.12.2017.
Endoprotezy, operacje artroskopowe stawu kolanowego czy biodrowego to tylko jedne z nielicznych zabiegów, jakie od niedawna można wykonywać w głogowskim szpitalu. Oddział chirurgii i ortopedii coraz bardziej przybliża się do nowoczesnych standardów. To jednak nie koniec planowanych modernizacji. Mówi prezes lecznicy Edward Szmidt. Inwestycje na oddziale planowane są na najbliższe trzy lata. To w ramach programu rozwoju głogowskiego szpitala.
 
Nowy oddział Intensywnej Terapii głogowskiego szpitala Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
14.12.2017.   
14.12.2017.


Nowy oddział Intensywnej Terapii głogowskiego szpitala jest gotowy do przyjęcia pierwszych pacjentów. Inwestycja warta 8mln to ostatnia część kompleksu ratującego życie po bloku operacyjnym i szpitalnym oddziale ratunkowym. Oddział jest nie tylko nowy, ale i większy. Nowe pomieszczenia pozwoliły na zwiększenie ilości łóżek z sześciu na dziewięć.

-Pod nami jest blok operacyjny, niżej SOR a obok lądowisko dla helikopterów. Jest to modelowe rozwiązanie, które służy ratowaniu życia pacjentów w tych najcięższych stanach. Całe to przedsięwzięcie wpisuje się w mapę potrzeb zdrowotnych województwa dolnośląskiego i zostało bardzo wysoko ocenione w systemie Jowisz. Zyskując akceptacje wojewody i NFZ oczywiście nie były by one nic warte bez wsparcia naszych samorządowców. To właśnie dotacja w wysokości 7 mln 200tys zł przyznana przez Radę Miasta pozwoliła na tą budowę - mówił prezes szpitala Edward Schmidt.

Uścisk dłoni Starosty Jarosława Dudkowiaka i prezydenta Rafaela Rokaszewicza potwierdził udaną współpracę samorządów na rzecz mieszkańców całego regionu.

- Dziękuję Panie Prezydencie. Jak mówiliśmy łączy Nas zdrowie. Ta współpraca jest bardzo dobra, pokazujemy że wspólnie, można zdziałać wiele dla dobra mieszkańców powiatu głogowskiego - mówił starosta. - Życie naszych mieszkańców jest bezcenne. Samorząd miejski nigdy nie szczędził środków, aby wspierać głogowski szpital. Mam nadzieję, że tak będzie w przyszłości. Ta inwestycja sprawia, ze na mapie dolnośląska jesteśmy można powiedzieć numer jeden. To ogromna duma, ponieważ miałem okazję uczestniczyć w tym całym procesie od wbijania przysłowiowego szpadla pod budowę tego skrzydła. Całość to nieocenione wsparcie dla szpitala i bezpieczeństwa głogowian - mówił prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.
 
Nowe łóżka na oddziale wewnętrznym Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
29.11.2017.   
29.11.2017.
Dobra wiadomość dla pacjentów głogowskiego szpitala. Zarząd placówki opracował program rozwoju, w którym ujęto udoskonalenie oddziału wewnętrznego. W przyszłym roku najprawdopodobniej pojawi się na nim około pięćdziesiąt łóżek, które będą odpowiadały nowoczesnym standardom. Mówi prezes lecznicy Edward Schmidt.Władze szpitala pracują teraz nad planem koncepcyjnym zadania. Wiadomo jednak, że prace nie zakłócą działania oddziału.
 
Będzie cieplej, ładniej i taniej Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
28.11.2017.   
28.11.2017.


Cieplejszy i ładniejszy. Taki będzie niebawem budynek głogowskiego urzędu pracy. Właśnie dobiega końca jego termomodernizacja.
Wykonane tam ocieplenie elewacji oraz wymiana dachu, okien i drzwi przyniosą nie tylko spore oszczędności, ale także zwiększą komfort obsługi klientów pośredniaka. Mówi dyrektor urzędu Sławomir Majewski :Urząd pracy będzie też bardziej przyjazny dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz rodziców z małymi dziećmi. To dzięki zamontowaniu tam windy oraz specjalnych podjazdów.Koszt inwestycji to blisko półtora miliona złotych. Środki na realizację zadania udało się pozyskać z funduszy europejskich.
 
Dudkowiak: To kwestia odpowiedzialności za szpital Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
21.11.2017.   
21.11.2017.
 
O szpitalu bez radnych KWW Jana Zubowskiego Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
21.11.2017.   
21.11.2017.
We wtorek w starostwie odbyło się zapowiadane spotkanie radnych Rady Powiatu i Rady Miasta w sprawie sprzedaży udziałów szpitala. Radni mieli okazję poznać plany rozwojowe GSP - w perspektywie zakupu 50% jego udziałów przez Gminę Miejską Głogów - oraz przeprowadzić dyskusję związaną z przyszłością szpitala.

Zaproszenia nie przyjęli radni klubu KWW Jana Zubowskiego. Na kilka godzin przed spotkaniem Jan Zubowski wydał w tej sprawie oświadczenie.

- Nie skorzystamy z zaproszenia Starosty, gdyż nie damy się wciągnąć w jałową dyskusję, tak jak to było w przypadku polemiki na temat poprzedniej uchwały mówiącej o zbyciu 40 proc. udziałów placówki. Mamy pełną wiedzę na temat oferty sprzedaży udziałów szpitala na rzecz miasta i pozostajemy na stanowisku, że tylko przekazanie Gminie Miejskiej Głogów 100 proc. udziałów zapewni jego rozwój i stanie się szansą na poprawienie jakości usług dla mieszkańców miasta Głogowa oraz całego powiatu.- czytamy w przesłanym do mediów oświadczeniu. 
Rozwój głogowskiego szpitala Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
15.11.2017.   
15.11.2017.
Co roku w głogowskim szpitalu lekarze odbierają około ośmiuset porodów. Wdrażany program rozwoju placówki zakłada jednak, że wskaźnik ten wkrótce przekroczy granicę tysiąca. Przyczynić ma się do tego inwestycja w nowy sprzęt, więcej łóżek i jeszcze lepsza opieka medyczna. Mówi prezes szpitala Edward Schmidt.W ramach tego samego programu zarząd szpitala planuje zwiększyć ilość miejsc w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym.Udoskonalenie oddziałów planowane jest na przyszły rok. Pomóc mają pieniądze ze sprzedaży miastu połowy udziałów w szpitalu.
 
Dudkowiak: Cała dotacja na rozwój szpitala Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
09.11.2017.   
09.11.2017.

Na spotkaniu z udziałem mediów odbyło się dziś oficjalne przekazanie oferty zbycia połowy udziałów w głogowskim szpitalu przez powiat na rzecz miasta. Kwota 17 mln 606 tysięcy złotych pozyskana za pięćdziesiąt procent udziałów ma zostać uregulowana w czterech ratach z czego pierwsza nie może być mniejsza niż 25 % całej kwoty. Całą dotację powiat przekaże na "program rozwoju szpitala". Współpraca samorządów ma znacznie przyspieszyć rozwój szpitala.

- Ja osobiście jestem ogromnym zwolennikiem nabycia 50% udziałów w głogowskim szpitalu powiatowym. Mówimy o rozwoju, inwestycjach i wspólnym działaniu na rzecz zdrowia i życia naszych mieszkańców. Ja ofertę dzisiaj przyjmuję, ale będzie ona teraz przedmiotem mojej analizy. Ostateczną decyzję podejmą jednak radni miejscy. Zorganizujemy spotkania wszystkich radnych, aby skonsultować te sprawy a o każdym kroku będziemy informować tak, żeby mieszkańcy całego powiatu wiedzieli co się dzieje w tej materii. Mam nadzieję, że na takie rozwiązanie znajdzie się większość. Będziemy chcieli uczciwie, rzetelnie i transparentnie rozmawiać z radnymi. Chcemy przekonać tych, którzy mają wątpliwości. Nikogo nie będziemy stawiać pod ścianą, ale chcemy rozmowy o wspólnej odpowiedzialności za sprawy szpitala - mówił prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.

Decyzję radnych poznamy podczas sesji nad przyszłorocznym budżetem miasta.
 
Prezes szpitala jest na "tak" Drukuj Email
Źródło: Radio Plus Głogów
26.10.2017.   
26.10.2017.
Władze powiatu wracają do tematu utworzenia szpitala powiatowo miejskiego. Radni podczas ostatniej sesji uchwalili większością głosów chęć sprzedaży miastu połowy udziałów w lecznicy. Teraz pomysł zostanie poddany ocenie radzie miejskiej. Do wyrażenia pozytywnej opinii zachęca prezes głogowskiego szpitala Edward Schmidt.Cena udziałów zostanie ustalona w drodze negocjacji.
Czytaj całość…
 
Powiat chce sprzedać miastu udziały w szpitalu Drukuj Email
Źródło: Redakcja GPI
23.10.2017.   
23.10.2017.

Podczas nadzwyczajnej sesji rady powiatu podjęta została decyzja o chęci sprzedaży 50 procent udziałów w spółce Głogowski Szpital Powiatowy. Miałyby one zostać sprzedane miastu. Rozmowy o stworzeniu szpitala samorządowego trwają od ubiegłego roku. Podczas sesji rady miasta była już przedstawiona uchwała, w której powiat chciał sprzedać 40 procent akcji. Radni miejsce odrzucili wtedy taką propozycję. Argumentowano to m.in. tym, że powiat nie powinien mieć większości w udziałach.

Zarząd powiatu przygotował więc nową propozycję - pół, na pół. Uchwałę intencyjną w tej sprawie przegłosowano w poniedziałek. Mogą więc ruszyć negocjacje.

Nie wiadomo jeszcze ile te akcje są warte. Wszelkie wyceny są bowiem utajnione do końca negocjacji. Nie wszyscy chcieli jednak zgodzić się na takie rozwiązanie. – Składam propozycję, aby sprzedać miastu 100 procent akcji – mówił radny Jan Zubowski.

Po przepychankach słownych między władzami powiatu, a częścią radnych, ostatecznie pod głosowanie poddany został wniosek o 50 proc. Było za nim 12 osób, 8 się wstrzymało.
 

«« start « poprzednia 1 2 3 następna » koniec »»

Pozycje :: 25 - 48 z 59

Polityka Prywatności GPI
Informujemy, że Portal GPI korzysta z tzw. plików cookies (ciasteczka) aby umożliwić prawidłowe działanie stron Głogowskiego Portalu Informacyjnego.
Więcej informacji o plikach cookies dostępne jest TUTAJ. Klikając przycisk "AKCEPTUJĘ" zgadzasz się na używanie plików cookies.