Strona korzysta z plik闚 cookies. Mo瞠sz okre郵i warunki przechowywania lub dost瘼u do plik闚 cookies w Twojej przegl康arce. Wi璚ej informacji
,

Reklama

Reklama

Reklama

WYDARZENIA


MZKS Chrobry

MAPA GΜGOWA

GΜGOWSKIE NIERUCHOMO列I


MIESZKANIA DO WYNAJ犴IA
MIESZKANIA NA SPRZEDA
DOMY NA SPRZEDA
LOKALE NA SPRZEDA
LOKALE DO WYNAJ犴IA
HALE NA SPRZEDA
OBIEKTY NA SPRZEDA
TYLKO U NAS, Dom w G這gowie, Paulin闚
TYLKO U NAS, Dom w miejscowo軼i Jacz闚
NOWA INWESTYCJA DEWELOPERSKAKamienica Stare Miasto - okazja
Dom na o "Hutnik"
Pi瘯ny dom z bali
Pokoje biurowo-us逝gowe do wynajmu
Dom z du膨 dzia趾 ok Glogowa
Dzia趾i budowlane
Du瘸 dzia趾a dla dewelopera
Du瞠 mieszkanie do wynajmu
Budynek do wynajmu na przyj璚ia, uroczys
Dwa domy dzia趾a inwestycyjnaMieszkanie 70,90m2 180.000 z
Dom w G這gowie,ul.Lotnik闚
Atrakcyjne mieszkanie 255 tys.
Dzia趾a w Szlichtyngowej okolice rynku
Dzia趾a w Szlichtyngowej okazyjna cena
Grunty rolne Przedmo軼ie
Kawalerka do wynaj璚ia Kopernik
Mieszkanie do wynaj璚ia z gara瞠m

---------------


-------------

Zapraszamy: Stare Miasto ul. Starowa這wa 1 

Dom w S豉wie 奸御kiej
Dom w Sobinie k/Polkowic
Pi瘯na posiad這嗆 w Krzekot闚ku
Mieszkanie 2 pokoje IV pi皻ro
Dom na ul. Prusa w G這gowie
Domy w zabudowie bli幡iaczej w SERBACH
Dzia趾a nieopodal Lasu W G這g闚ku
Dom w Starej Rzece
Dworek G這gowski
Mieszkanie w Polkowicach
Zapraszamy: G這g闚 , ul. Ko陶徠aja 22.  

Mieszkania deweloperskie Z這ta Podkowa
Mieszkania deweloperskie Piast闚
Mieszkanie do wynaj璚ia - Stare Miasto
Mieszkanie do wynaj璚ia 字鏚mie軼ie
Mieszkanie 3 pok. - 字odmie軼ie
Nowy dom w Mod貫j
Budynek produkcyny/magazyn
lokal do wynaj璚ia-字鏔ie軼ie
Dzia趾a w Wilkowie
Szeregowka w 字odmie軼iu

Krew to 篡cie

Reklama


List otwarty Drukuj Email
毒鏚這: Redakcja GPI
04.09.2007.   
04.09.2007.
Dzi otrzymali鄉y od pana Ludwika Lehmana "List Otwarty", kt鏎y publikujemy w ca這軼i. List skierowany jest do Prezydenta Miasta G這gowa oraz Radnych Rady Miejskiej G這gowa. Autor zwraca r闚nie uwag na to, 瞠 jest to jego w豉sna inicjatywa obywatelska.
------------------------------------
Prezydent Miasta G這gowa, Radni Rady Miejskiej G這gowa
(list otwarty)

Z g喚bokim zaniepokojeniem przeczyta貫m o planach sprzedania ruin teatru miejskiego w G這gowie z przeznaczeniem na bank, sklep czy inny komercyjny cel. Takie przekszta販enie XVIII-wiecznego zabytku - jednego z nielicznych tego typu w Polsce - prawd m闚i帷 w og鏊e nie mie軼i mi si w g這wie! Tym bardziej, 瞠 nasze miasto bardzo potrzebuje kameralnej w pe軟i wyposa穎nej sceny do najr騜niejszych prezentacji kulturalnych, dla kt鏎ych sala MOK-u jest po prostu za du瘸. Trudno te uwierzy, 瞠 nasze miasto na odbudow budynku teatru nie sta.

Ca造 list mo積a przeczyta po klikni璚iu >> Czytaj ca這嗆 
Prezydent Miasta G這gowa
Radni Rady Miejskiej G這gowa (list otwarty)


Z g喚bokim zaniepokojeniem przeczyta貫m o planach sprzedania ruin teatru miejskiego w G這gowie z przeznaczeniem na bank, sklep czy inny komercyjny cel. Takie przekszta販enie XVIII-wiecznego zabytku - jednego z nielicznych tego typu w Polsce - prawd m闚i帷 w og鏊e nie mie軼i mi si w g這wie! Tym bardziej, 瞠 nasze miasto bardzo potrzebuje kameralnej w pe軟i wyposa穎nej sceny do najr騜niejszych prezentacji kulturalnych, dla kt鏎ych sala MOK-u jest po prostu za du瘸. Trudno te uwierzy, 瞠 nasze miasto na odbudow budynku teatru nie sta. Tym bardziej, 瞠 mo積a (i trzeba) pozyska teraz na ten cel 鈔odki unijne, kt鏎e tylko jeszcze przez kilka lat b璠 p造n望 do naszej Ojczyzny tak du篡m strumieniem. P騧niej strumie wyschnie, ale Polska b璠zie bogatsza i bud瞠t Miasta G這gowa odpowiednio wi瘯szy. Zatem na utrzymanie odbudowanego teatru tak瞠 pieni璠zy nie powinno zabrakn望. Jednak wcze郾iejsza sprzeda zabytku zaprzepa軼i wszystkie te szans oraz spowoduje nieodwracaln, g喚bok ran w miejskiej tkance G這gowa.

Mo磧iwe s te r騜ne rozwi您ania, kt鏎e zapewniaj odbudow teatru z jego sal i scen, ale nie wymagaj p騧niejszego utrzymywania przez bud瞠t miasta kolejnej plac闚ki kulturalnej. Oto przyk豉dy:

1. Mo積a porozumie si z Pa雟twow Wy窺z Szko陰 Zawodow w G這gowie i przekaza jej ten budynek. PWSZ by go odbudowa豉 pozyskuj帷 na to 鈔odki zewn皻rzne i przeznaczy豉 np. na swoj aul, klub studencki itp. Najlepiej by by這, gdyby PWSZ mog豉 uruchomi kszta販enie instruktor闚  teatralnych,   kt鏎zy   by   na   odbudowanej   scenie   przygotowywali spektakle dyplomowe.

2. Mo積a utworzy liceum czy inn szko喚 publiczn o profilu artystycznym i ulokowa j w odbudowanym teatrze. Szko豉 ta istotnie wzbogaci ofert edukacyjn, a b璠zie utrzymywana z subwencji nie obci捫aj帷 zbytnio bud瞠tu miasta czy powiatu.

3. Mo積a do odbudowanego teatru przenie嗆 Pa雟twow Szko喚 Muzyczn, a jej dotychczasow siedzib sprzeda.

To s propozycje ad hoc. Przytoczy貫m je, by pokaza, 瞠 naprawd mo積a uratowa Teatr Miejski w G這gowie jako miejsce r騜nych wydarze i inicjatyw kulturalnych.

Panie Prezydencie! Panie i Panowie Radni! Nie niszczcie wielkiego skarbu historii naszego miasta! Je郵i z jakich powod闚 nie sta Was teraz na sensowny projekt, to pami皻ajcie o starej sprawdzonej zasadzie: „po pierwsze, nie szkodzi". Lepiej zostawi na razie zabytek w dotychczasowym stanie ni nieodwracalnie zaprzepa軼i szans na w豉軼iw odbudow.


Z wyrazami szacunku
Ludwik Lehman

-----------------------------------

Mini galeria aktualnych zdj耩  ruin teatru miejskiego w G這gowie
 
« poprzedni artyku   nast瘼ny artyku »

Reklama

Cena 4600 z za m2 brutto

Nowe, bezczynszowe mieszkania u zbiegu ulic Kossaka i Budowlanych, budowane w energooszcz璠nej technologii, winda, miejskie ogrzewanie, miejsca postojowe w gara簑


Reklama

G這gowskie linki

wi璚ej link闚 >>

Ostatnio w galerii...

Skanery

Skaner Kaspersky Lab
Skaner MKS
Skaner Panda Software
Skaner Symatec
Polityka Prywatno軼i GPI
Informujemy, 瞠 Portal GPI korzysta z tzw. plik闚 cookies (ciasteczka) aby umo磧iwi prawid這we dzia豉nie stron G這gowskiego Portalu Informacyjnego.
Wi璚ej informacji o plikach cookies dost瘼ne jest TUTAJ. Klikaj帷 przycisk "AKCEPTUJ" zgadzasz si na u篡wanie plik闚 cookies.